Facebook Canlı Yayını
Sosyal Medya,  Başlıklar,  Nedir ?

Facebook Canlı Yayın Yapan Kullanıcılarına Para Ödeyecek!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Facebook, artık canlı yayın açan kullanıcılarına bir telif ücreti ödemeye hazırlanıyor. Facebook’un yıllar sonra böyle ilgi çekici bir yenilik yapması, yüksek olasılıkla kullanıcılarını Twitch’e kaptırmamak için gerçekleşiyor. İşte Facebook’ta canlı yayın yaparak para kazanmak hakkında tüm detaylar…

Karantina günlerinde oldukça popüler bir eğlence aracı olarak öne çıkan Instagram ve Facebook’un canlı yayın özellikleri pek çok kişi tarafından ilgi ile takip ediliyor. Hatta bu canlı yayınlarda ünlü markaların etkinliklerini, meşhur sanatçıların konser ya da gösterilerine şahit oluyoruz. Ancak bu durum şimdilik maddi bir gelir kazandırmadığı için geçici bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Yayıncılar bu canlı yayınlar sayesinde hak ettikleri ücretleri elde etmek istiyor.

Nihayet yayıncıların isteğine cevap veren Facebook’un yakında böyle bir girişimde bulunacağı öğrenildi. Facebook’tan para kazanmak şimdiye kadar bir hayalmiş gibi görünse de artık gerçek olacak gibi duruyor. Ortaya çıkan ilk bilgilere göre para kazanma seçeneğinden ilk olarak Facebook sayfa yöneticileri yararlanabiliyor. Ancak kim bilir, belki ileride tekil kullanıcı profilleri için de bir gelir modeli inşa edilebilir.

Facebook Canlı Yayını Yaparak Para Kazanmak

Facebook Canlı Yayını Yaparak Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Mark Zuckerberg’in liderliğinde yürümekte olan Facebook’un bu harikulade haberi öncelikli olarak Koronavirüsü döneminde işlerini yapamayan sanatçıları kapsıyor gibi görünmekte. Platform sosyal medyadan para kazanma sistemi sayesinde stand-up komedyenlerine, internetten konser yapan müzisyenlere ve çeşitli sanal konferans organizatörlerine destek olmayı planlıyor.

Artık Facebook canlı yayını yapmak isteyen kişilerin etkinliklerini saatler öncesinden öğrenebileceğiniz ve canlı yayın başladığında bildirim alabileceğiz. Yüksek bir olasılıkla bu canlı yayınlar Etkinlikler sayfası üzerinde listelenecek. Ayrıca yapılan canlı yayınlarda, yayıncılara destek olmak için bir bağış butonu da yer alacak. Tıpkı Twitch uygulamasında olduğu gibi Facebook’ta da canlı yayınlar sayesinde izleyicilerden donate toplamak mümkün olacak.

Bilmeyenler için şu anda Facebook’un halihazırda Facebook Gaming uygulaması da aktif olarak hizmet vermektedir. Facebook Gaming nedir ve ne işe yarar, diye düşünüyorsanız isminden de anlaşılacağı üzere platform Facebook’un resmi oyun portalıdır. Twitch’in alternatifi olarak bilinen Gaming portalında kullanıcılar oyun yayınları açabilir ya da var olan oyun yayınlarına katılabilirler. Bu sayede Facebook’tan para kazanan pek çok insan bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir