Efrahim: YouTube’da İzleyebileceğiniz Birbirinden Komik 5 Stand-Up Gösterisi
Mizah

YouTube’da İzleyebileceğiniz Birbirinden Komik 5 Stand-Up Gösterisi

Ülkemizde 90’lı yıllarda özellikle de Cem Yılmaz ile beraber popülaritesini arttırmış olan stand-up kültürü, artık günümüz eğlence sektörü içerisinde önemli bir yerde bulunuyor diyebiliriz. Hem genç komedyen sayısının artması, hem bu komedyenlerin her birinin kendi tarz ve üsluplarını oluşturmuş olması bakımıyla stand-up şovları artık hayatımızda önemli bir yerde bulunuyor.

İşte YouTube’da tek tık ile seyredebileceğiniz birbirinden komik stand-up şovlarını sizler için bir araya getirdik!

  • 1. Cebimdeki Kelimeler – Yılmaz Erdoğan
https://www.youtube.com/watch?v=XfOYW1sjJ-8

Usta mizahçı Yılmaz Erdoğan’ın 1997 – 2000 yılları arası sahnelediği efsane gösterisi hala daha bizleri güldürmekle birlikte sanatçının dili ne kadar usta bir biçimde kullandığını ve kelimeler üzerindeki hakimiyetini de bizlere kanıtlıyor.

  • 2. Tek Kişilik Dev Kadro – Ata Demirer

Ata Demirer’in incelikli mizahı ile muhteşem müzik kulağını ve taklit yeteneğini güzel bir şekilde harmanlayıp oluşturduğu bu şovu, belki de stand-up gösterilerinin en yerelleştirilmiş hali olabilir.

  • 3. Alnıtemiz – Deniz Alnıtemiz
https://www.youtube.com/watch?v=HcvwAw14Wx0

Özellikle de Kaan Sezyum ile birlikte yaptıkları Sevginin Gücü isimli radyo programı ile ismini duyurmayı başarmış olan yazar, komedyen Deniz Alnıtemiz’i efsane hali gelmiş TedX kapanış konuşmalarından da hatırlıyoruz.

  • 4. Merhaba Ben Tuna – Tuna Kalınsaz

BKM Mutfak’ın oluşturduğu deneysel YouTube kanalı Açık Büfe’den da tanıyabileceğiniz Tuna Kalınsaz’ın tek kişilik sahne gösterisi, sakin ve eğlenceli bir saat geçirmek isteyenler için tavsiye edilir.

  • 5. Günümü Nasıl Öldürdüm? – Murat Gençoğlu

Genç komedyen Murat Gençoğlu’nun eğlenceli sahne şovu, izlemeye pek de alışık olmadığımız bir üslupta olmasının yanı sıra izleyicileri güldürmekte ısrarcı görünüyor, genellikle de izleyenlerini pişman etmiyor.

  • BONUS: Mervelerdeyim – Rabarba Comedy Night

Rabarba Comedy Night, Türkiye’nin şu anda en komik toplu stand-up şovlarından bir tanesi. Usta komedyen ve radyocu Mesut Süre’nin moderatörlüğünde gerçekleşen Rabarba Comedy Night’ın konuk olduğu Mervelerdeyim programı, başından sonuna adeta bir stand-up gösterisi gibi! Bu video ile birlikte onları tanıyabilir, dilerseniz daha sonra sahnede seyredebilirsiniz.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir