Fakirhane

YouTube’da İzleyebileceğiniz Birbirinden Komik 5 Stand-Up Gösterisi

07.10.2019
576
YouTube’da İzleyebileceğiniz Birbirinden Komik 5 Stand-Up Gösterisi

Ülkemizde 90’lı yıllarda özellikle de Cem Yılmaz ile beraber popülaritesini arttırmış olan stand-up kültürü, artık günümüz eğlence sektörü içerisinde önemli bir yerde bulunuyor diyebiliriz. Hem genç komedyen sayısının artması, hem bu komedyenlerin her birinin kendi tarz ve üsluplarını oluşturmuş olması bakımıyla stand-up şovları artık hayatımızda önemli bir yerde bulunuyor.

İşte YouTube’da tek tık ile seyredebileceğiniz birbirinden komik stand-up şovlarını sizler için bir araya getirdik!

  • 1. Cebimdeki Kelimeler – Yılmaz Erdoğan

Usta mizahçı Yılmaz Erdoğan’ın 1997 – 2000 yılları arası sahnelediği efsane gösterisi hala daha bizleri güldürmekle birlikte sanatçının dili ne kadar usta bir biçimde kullandığını ve kelimeler üzerindeki hakimiyetini de bizlere kanıtlıyor.

  • 2. Tek Kişilik Dev Kadro – Ata Demirer

Ata Demirer’in incelikli mizahı ile muhteşem müzik kulağını ve taklit yeteneğini güzel bir şekilde harmanlayıp oluşturduğu bu şovu, belki de stand-up gösterilerinin en yerelleştirilmiş hali olabilir.

  • 3. Alnıtemiz – Deniz Alnıtemiz

Özellikle de Kaan Sezyum ile birlikte yaptıkları Sevginin Gücü isimli radyo programı ile ismini duyurmayı başarmış olan yazar, komedyen Deniz Alnıtemiz’i efsane hali gelmiş TedX kapanış konuşmalarından da hatırlıyoruz.

  • 4. Merhaba Ben Tuna – Tuna Kalınsaz

BKM Mutfak’ın oluşturduğu deneysel YouTube kanalı Açık Büfe’den da tanıyabileceğiniz Tuna Kalınsaz’ın tek kişilik sahne gösterisi, sakin ve eğlenceli bir saat geçirmek isteyenler için tavsiye edilir.

  • 5. Günümü Nasıl Öldürdüm? – Murat Gençoğlu

Genç komedyen Murat Gençoğlu’nun eğlenceli sahne şovu, izlemeye pek de alışık olmadığımız bir üslupta olmasının yanı sıra izleyicileri güldürmekte ısrarcı görünüyor, genellikle de izleyenlerini pişman etmiyor.

  • BONUS: Mervelerdeyim – Rabarba Comedy Night

Rabarba Comedy Night, Türkiye’nin şu anda en komik toplu stand-up şovlarından bir tanesi. Usta komedyen ve radyocu Mesut Süre’nin moderatörlüğünde gerçekleşen Rabarba Comedy Night’ın konuk olduğu Mervelerdeyim programı, başından sonuna adeta bir stand-up gösterisi gibi! Bu video ile birlikte onları tanıyabilir, dilerseniz daha sonra sahnede seyredebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM