Messenger Rooms
Sosyal Medya,  Nedir ?

Facebook’un Video Konferans Uygulaması: Messenger Rooms

Mark Zuckerberg liderliğinde kurulan Facebook şirketi, yeni görüntülü sohbet uygulaması olan Messenger Rooms platformunu duyurdu. Messerger Rooms’la birlikte Facebook, Zoom uygulaması ile aralarında olan rekabeti azaltmayı umut ediyor.

Koronavirüsü günlerinde insanların evlerine yönelmesi ile birlikte görüntülü konuşma uygulamalarında büyük bir kullanım artışı yaşandı. İnsanlar kendilerini gönüllü karantina altına aldıkları için sevdiklerinden ve ailelerinden uzak kaldılar ve dolayısıyla çözümü internetten konuşmakta buldular. Bu dönemlerde en çok tercih edilen ve insanların yardımına koşan uygulama ise Zoom aplikasyonu oldu.

Ancak teknoloji devi Facebook şirketi, Facebook Messenger uygulamasının bir nevi rakibi sayılabilecek Zoom’u alt etmek için yepyeni bir servis tanıttı. Messenger Rooms uygulaması olarak karşımıza gelecek bu proje ile Facebook üyelik zorunluluğu olmadan video konferans görüşmeleri yapma imkanı tanıyacak. Her bir konuşma odası maksimum 50 kişi ile sınırlı olacak.

Messenger Rooms Nedir?

Alternatif Facebook Uygulaması Messenger Rooms Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Facebook’un Corona Virüsü günlerinde en çok ses getirecek çalışmalarından biri olacağını düşündüğümüz Messenger Rooms tarayıcı destekli bir hizmet olacak. Ancak çok yüksek bir olasılıkla mobil aplikasyonlar vasıtasıyla da Messenger Rooms’a girmemiz desteklenecek. Konuşma odalarına katılmak için davetiye yerine Haber Akışı üzerinde yer alan bağlantılara tıklayarak sohbet gerçekleşmek mümkün hale gelecek.

Ayrıca yine Koronavirüs zamanlarında evden çıkmıyorsanız ve cilt bakımı gibi konulardan bir miktar uzak kaldıysanız, Facebook bu konuyu da düşündü. Messenger Rooms’ta yaptığınız sohbetlerde yüzünüzdeki tüm kusurları ortadan kaldırabilecek ortam aydınlatması desteği bulunan birbirinden çeşitli kamera filtreleri hazırladı. Ayrıca sizi bambaşka mekanlara taşıyacak sihirli arka plan değiştirme araçları da yine platforma yüklendi. Bu arka planların arasında 360 derece görüntüler olacağı da eklendi.

Messenger Rooms Uygulaması

Messenger Rooms aplikasyonu ilk olarak gelecek hafta ABD’de hizmet vermeye başlayacak. Çok yüksek bir olasılıkla fazla zaman geçmeden ise diğer ülkelerde kullanılır hale gelecek. O zamana kadar Facebook Messenger ve WhatsApp gibi Facebook uygulamaları ile yetinmemiz gerekecek. Ayrıca son olarak Facebook şirketinin WhatsApp’ta görüntülü grup sohbeti kapasite sayısını 4’ten 8’e yükselttiğini de eklemek isteriz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir