Facebook Mesajları
Sosyal Medya,  Nasıl Yapılır ?

Tüm Facebook Messenger Mesajları Toplu Olarak Nasıl Silinir?

Facebook’un anlık mesajlaşma servisi olarak bildiğimiz Facebook Messenger, normal şartlarda mesajları toplu silmeye izin vermiyor. Platformda kaldırmak istediğiniz mesajları teker teker silmeniz, en fazla tek bir arkadaşınız ile tüm mesajlarınızı silmeniz destekleniyor. Ancak küçük bir eklenti sayesinde Facebook Messenger’daki mesajlarınızı tek bir tuşla silmeniz mümkün.

Mark Zuckerberg tarafından kurulan sosyal medya platformu Facebook, eski popülaritesini kaybetmiş olsa da günümüzde halen daha büyük bir rol oynamakta. Özellikle de platformun mesajlaşma servisi olan Messenger ile Facebook’un ayrılması ile birlikte kullanıcılar tam olarak ikiye bölünmüş, bir kesim öncelikli olarak Facebook’u tercih ederken bir kesim ise Facebook’u yalnızca Messenger için kullanmaya başlamıştır.

Bilgisayardan ve telefondan anlık mesajlaşmalar yapmak için ideal bir hizmet olan Facebook Messenger uygulaması pek çok özelliği ile büyük beğeni topluyor. Hele ki platforma Instagram’ın çok beğenilen Hikayeler özelliğinin gelmesinden sonra daha büyük bir rağbet görmeye başladığını söyleyebiliriz. Ancak Facebook Messenger’ın hiç beğenilmeyen, aksine çok eleştirilen bazı işlevleri de var. Örneğin Facebook Messenger’da mesajları toplu olarak silme işlemi gerçekleştirilememesi kullanıcıların oldukça canını sıkıyor. Buna rağmen Facebook, bu konuda bir yenilik yapmayı reddediyor.

Facebook Mesajlarını Toplu Silme

Adım Adım Facebook Messenger Mesajlarını Toplu Olarak Silme

Facebook Messenger’da tüm mesajları toplu olarak tek tuşla silme işlemi resmi olarak onaylanan bir Facebook işlemi değil. Ancak bunun için bazı eklentiler ya da yardımcı programlar kullanarak işinizi halletmeniz mümkün. Bunun için sizlere Google Chrome’da tüm Facebook mesajlarını tek tuşla silme eklentisinden bahsedeceğiz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz:

  • 1. Google Chrome internet tarayıcınızı açın.
  • 2. Chrome uygulama mağazasına giderek Facebook ™ için Tüm Mesajları Sil şeklinde bir arama gerçekleştirin.
  • 3. İlk çıkan uygulamayı açın ve Chrome’a Ekle butonuna tıklayın.
  • 4. Önünüze açılan pencerede Uzantı Ekle yazısına dokunun.
  • 5. Chrome’dan Facebook’u açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • 6. Chrome’un sağ üst köşesinde yer alan indirdiğiniz eklentinin ikonuna tıklayın.
  • 7. Delete All Messages butonuna tıklayarak tüm mesajlarınızı tek seferde silin.

Evet, artık Facebook Messenger platformundaki tüm mesajlarınızı kolayca silebilirsiniz. Yahut yalnızca belirli mesajlarınızı silmek istiyorsanız, Delete All Messages butonunun altındaki Choose & Delete butonuna tıklayın. Bu sayede yalnızca seçtiğiniz mesajları topluca silme şansına sahip olacaksınız.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir