Efrahim: Dijital Çöpçatanlık Servisi Tinder İlk Orijinal Dizisi: Swipe Night Hakkında Yeni Bilgiler Geldi!
Sosyal Medya

Dijital Çöpçatanlık Servisi Tinder İlk Orijinal Dizisi: Swipe Night Hakkında Yeni Bilgiler Geldi!

Dijital platformlar gittikçe büyüme sağlamaya devam ediyor, bunu yaparken de markalarını daha geniş kitlelere duyurmak adına farklı disiplinleri tercih ediyorlar. Örneğin geçtiğimiz günlerde Apple, Arcade isimli bir oyun platformu ve Netflix benzeri bir dijital streaming platformu kuracağını açıklamış ve bu yeni alanlarda da çok ciddi aşamalar kaydetmişlerdi.

Bu durum yalnızca yabancı firmalar için geçerli değil elbette. Artık birçok Türk markası da alanlarını genişletmek için video içeriklerine yöneldiler. Örnek vermek gerekirse Socrates dergisi bir YouTube kanalı oluşturdu ve çok ciddi bir spor kanalı olma yolunda hızla ilerliyor. Hepsi Burada firması kitap satışlarını arttırmak adına YouTube’de önemli programlara imza atıyorlar. Bu gibi çok sayıda örnek verilebilir.

Ancak asıl büyük haber dijital çöpçatanlık uygulaması olan Tinder’den geliyor! Tinder geçtiğimiz yıl Swife Life adı altında bir oluşum kurmuş ve ilişkiler ile ilgili makale ve video üretimi yapmaya başlamıştı. Swife Life ile beklediği ilgiyi fazlasıyla bulan Tinder, şirket hisselerini bu sayede neredeyse iki kat arttırmayı başarmış ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmışlar.

Ülkemizde de oldukça popüler bir uygulama olarak kullanılan Tinder, marka değerini arttırmak üzere orijinal bir dizi üretmeye karar vermiş. Reuters tarafından paylaşılan bilgiye göre dizinin çekimleri Ağustos ayında Meksika’da tamamlanmış.

Tinder’in orijinal dizisi hakkında son açıklanan bilgiler:

  • Tinder’in ilk orijinal içeriği alternatif bir uygulama olarak geliştirilen “Swipe Night” platformunda yer alacak.
  • Dört bölümden oluşacak dizinin 6 Ekim 2019 tarihinde yayınlanacağı açıklandı.
  • Tinder’in CEO’sunun yaptığı bir açıklamaya göre orijinal dizi, 18-25 yaş aralığına ağırlıklı olarak hitap edecek.
  • Orijinal dizinin Black Mirror: Bandersnatch dizisinde olduğu gibi etkileşimli olacağını biliniyor.
  • Serinin içerisinde kullanıcılara, kıyamet gecesinde son zamanlarını kiminle geçireceğine yönelik bir macera işleneceği tahmin ediliyor. Bu sayede de Tinder uygulaması devreye girecek ve kişileri birbirleriyle eşleştirmeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir