Efrahim: Spotify Premium Aboneliği Nasıl İptal Edilir?
Nasıl Yapılır ?,  Sosyal Medya

Spotify Premium Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük dijital müzik platformu olan Spotify, Ocak 2020 itibariyle abonelik ücretlerine zam yapacağını duyurdu. %28 oranında yapılacak olan zam ile beraber pek çok kullanıcı yeni fiyatlandırma konusunda Spotify’a tepkiler yağdırdı ve aboneliklerini iptal edeceklerini duyurdu.

Apple Müzik ve YouTube Müzik’in piyasayı epeyce kızıştırması ile beraber Spotify kullanıcıları zaten halihazırda büyük bir ikileme düşmüştü. Yapılan %28 oranındaki yeni zam ile beraber ise pek çok Spotify abonesi diğer mecralara şans tanıma fırsatı verdi ve Spotify aboneliğini sonlandırmaya karar verdi.

Siz de yapılan yeni zamlar ile beraber Spotify aboneliğinizi iptal etmeye karar verdiyseniz ya da bundan bağımsız olarak ücretli üyeliğinizi devam ettirmek istemiyorsanız yahut deneme üyeliğiniz sona erdi ve ücretli üyeliğe geçiş yapmak istemiyorsanız, sizler için Spotify Premium aboneliğini nasıl iptal edeceğinizi anlatacağız.

Spotify Premium aboneliği nasıl iptal edilir?

Spotify Premium aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız, muhtemelen mobil uygulamanızda üyelik iptalini gerçekleştirememişsinizdir. Spotify Premium aboneliğinizi iptal etmek için Spotify’ın web sitesine e-posta adresi ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Ardından aşağıdaki adımları izleyerek kolayca üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

  • 1. Spotify.com adresine web tarayıcınızdan girin.
  • 2. Spotify hesabınıza e-posta adresi ve şifreniz ile giriş yapın.
  • 3. Sağ üst köşede yer alan kullanıcı profilinize tıklayın.
  • 4. Önünüze çıkan menüde yer alan Hesap seçeneğine tıklayın.
  • 5. Sol tarafta açılan menüde yer alan Üyelik seçeneğine tıklayın.
  • 6. Önünüze açılan sayfada yer alan Değiştir veya İptal Et düğmesine tıklayın.
  • 7. Premium’u İptal Et düğmesine tıklayın.
  • 8. Son olarak Evet, İptal Et düğmesine tıklayın ve iptal işleminizi onaylayın.

Böylelikle Spotify Premium aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta yarar var, Spotify Premium aboneliğini iptal etmek, Spotify hesabını silmek anlamına gelmiyor, Spotify Free üyeliğe geçiş demek oluyor. Yani ücretsiz bir şekilde, ancak reklamlar ile karşılaşarak Spotify kullanmaya devam edebileceksiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir