Efrahim: Spotify Kullanıcılarına Kötü Haber: Spotify Premium’a Zam Geliyor!
Sosyal Medya

Spotify Kullanıcılarına Kötü Haber: Spotify Premium’a Zam Geliyor!

Dünyanın en popüler ve aktif olarak en çok kullanılan dijital müzik platformu Spotify, Premium abonelik ücretlerine zam yapacağını duyurdu. Apple Müzik ve YouTube Müzik gibi pek çok rakibine karşı yıllardır istikrarlı bir biçimde büyümeye devam eden Spotify, bu defa kullanıcılarını üzecek bir haber ile karşı karşıya.

Popüler dijital müzik platformlarından bir tanesi olan Spotify, son zamanlarda gerçekleştirdiği Spotify Kids gibi olumlu haberlerden sonra yeni yılda gerçekleşecek bir zam haberi ile kullanıcılarının tepkisini çekti. %28 oranında Premium abonelik ücretlerine yapılacak olan zam, birçok kullanıcının canını sıkmakla beraber onları Spotify’ın rakip platformları olan Apple Müzik ve YouTube Müzik’e yönlendirmeye başladı diyebiliriz.

1 Ocak 2020 itibariyle yürürlüğe girecek olan yeni fiyatlandırma tarifesi, daha şimdiden aktif olarak Premium aboneliğini sürdüren kullanıcılara mail yolu ile duyuruldu.

Spotify Premium fiyatları ne kadar olacak?

  • 1 Ocak 2020 itibariyle devreye girecek olan %28 oranındaki zam ile beraber yeni Spotify Premium abonelik ücretleri 13.99 TL’den 17.99 TL’ye çıktı.
  • Öğrenciler için 6.99 TL olan öğrenci kampanyası indirimi ise yeni gelecek zam ile beraber 8.99 TL’ye çıktı.
  • 20.99 TL karşılığında aile üyeliği alan kullanıcılar ise artık 26.99 TL’den aboneliklerini devam ettirecekler.

Aslında bir süredir ekonomik çalkantılara rağmen fiyatlandırma konusunda Spotify’ın değişiklik yapmadığı düşünülürse, böylesi bir zam zaten bekleniyordu ancak anlaşılan o ki kullanıcılar bu yeni fiyatlandırmaya oldukça hazırlıksız yakalandı.

Halihazırda Premium abonesi olan kullanıcılar Ocak 2020 itibariyle gerçekleşecek olan fatura kesim tarihine kadar eski ücretlendirmeden, yani 13.99 TL’lik bir fatura ödemesinden yararlanabilecekler. Ancak aboneliklerini iptal ettirmedikleri taktirde bir sonraki fatura kesim tarihi itibariyle 17.99 TL ödemek durumda kalacaklar.

Ayrıca bilgilendirmekte fayda var, Spotify Premium aboneliğini ilk defa tercih edecek kullanıcılar, 3 ay boyunca Spotify’dan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Henüz Spotify Premium denemediyseniz, herhangi bir ücret ödemeden bu haktan faydalanabilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir