Efrahim: Windows’un Tarayıcısı Microsoft Edge Yeni Modern Logosunu Duyurdu!
Sosyal Medya

Windows’un Tarayıcısı Microsoft Edge Yeni Modern Logosunu Duyurdu!

Windows’un varsayılan tarayıcısı olarak bilinen meşhur tarayıcı Microsoft Edge, şimdilerde yeni bir modern logo ile değişime gitmeye hazırlanıyor. Microsoft Edge yeni bir logo ile beraber elbette başka birtakım değişiklikler de barındıracak. Bunlardan en önemli olanı ise Microsoft Edge tarayıcısının Chromium tabanlı bir sisteme dönüşeceği olarak açıklandı.

Windows 10’un varsayılan tarayıcısı olarak bildiğimiz Microsoft Edge, eskilerin deyimiyle İnternet Explorer, Windows 10 işletim sistemi tercih eden kullanıcıların tavsiye edilen tarayıcı programıdır. Ancak Microsoft Edge, Windows’un bir diğer ürünü olmasının yanı sıra kullanıcıları cezbeden büyük değişiklikler yapmaktan genel itibariyle biraz uzak duruyor. En azından bugüne kadar böyle olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft’tan gelen son açıklamalara baktığımızda, Microsoft Edge kimi konularda köklü değişikliklere gidiyor.

2015 yılında piyasaya sunulan Microsoft Edge, bilindiği üzere yine bir Windows ürünü olan İnternet Explorer’ın devamı niteliğinde bir uygulama olarak hayatımıza girdi. Windows 10 ile beraber İnternet Explorer tarayıcısının başta isim ve logo olarak çeşitli değişikliklerden geçmesinin ardından bizlere sunulan Microsoft Edge, tahmin edilenin aksine çok büyük değişiklikler yaratmadı. Ancak yapılan son çalışmalara baktığımızda Windows bu konuda epey gayret gösteriyor ve çeşitli yenilikler ile yakın zamanda karşımıza çıkacak.

  • Windows Edge yeni modern logosuyla geliyor!
Efrahim: Windows’un Tarayıcısı Microsoft Edge Yeni Modern Logosunu Duyurdu!

Bu yeniliklerden başlıca olanı, Microsoft Edge’nin köklü değişikliğini temsil eden yeni modern logosu diyebiliriz. Bu zamana kadar İnternet Explorer da dahil olmak üzere sıklıkla daha minimal grafikler ve logolar kullanmayı tercih eden Windows, yeni Microsoft Edge ile beraber bizlere modern bir logo vadediyor. İnternet Explorer’dan bu yana tercih edilen ‘E’ harfini içeren meşhur logo, Microsoft Edge’in yeni güncellemesi ile beraber daha modern bir görünüme kavuşuyor ve bir dalgayı andırır cinsten, daha renkli bir imaj ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda yakında geleceği tahmin edilen yeni Microsoft Edge sürümü, Chromium tabanlı bir tarayıcı sistemine geçeceğini de müjdeliyor.

Microsoft Edge’in bu yeni modern logosu ne zaman kullanılmaya başlanacak, henüz bu konuya dair net bir bilgi olmasa da gelecek hafta gerçekleşecek Microsoft Ignite etkinliğinde bu konu ile alakalı çeşitli detayların paylaşılacağı tahmin ediliyor.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir