GroupMe Uygulaması
Sosyal Medya,  Nedir ?

Microsoft GroupMe Uygulaması, Skype Desteği Aldı!

Microsoft imzalı GroupMe adlı ücretsiz mesajlaşma uygulaması Skype video görüşme özelliği desteği ile güncellendi. Bu sayede video konferans uygulaması Zoom ile aralarında olan rekabeti azaltmak isteyen Microsoft, kullanıcılarını oldukça memnun edecek güçlü bir entegrasyon adımında bulundu.

Yıllar önce Skype uygulamasını bünyesine dahil eden Microsoft şirketi, yeni mesajlaşma programı ile birlikte GroupMe’ye harcadığı emeği büyük ölçüde azalttı. Bir dönem özellikle de ABD’de oldukça popüler bir mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan platform, ne yazık ki zaman içerisinde büyük ölçüde kullanıcı kaybına uğrayarak üyelerini Skype’a kaptırdı.

Ancak Microsoft GropMe mesajlaşma uygulamasını yeniden hareket geçirmek üzere önemli bir harekette bulundu. Eski popülaritesini kaybetmiş mobil uygulama, artık Skype video görüşme özelliği ile desteklendi. Bu sayede Microsoft’un son zamanlarda en büyük rakiplerinden biri olan Zoom uygulaması ile aralarındaki rekabeti minimize etmeyi amaçladığını anlıyoruz.

Microsoft GroupMe Uygulaması

Koronavirüsü döneminde kendinizi gönüllü karantina altına aldıysanız ve sosyal iletişiminizi bir şekilde devam ettirmek için görüntülü video konuşma uygulaması arıyorsanız GroupMe yeni güncellemesi ile birlikte ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılayacaktır. Fakat bu güncellemenin şimdilik yalnızca Android akıllı telefon modellerine geldiğini hatırlatmak isteriz. Şu an için bu yeniliğin iOS ve Microsoft Windows işletim sistemlerine gelip gelmeyeceği ise oldukça meçhul görünüyor. İlerleyen günlerde Microsoft’un bu konuya dair de bir açıklama yapması muhtemeldir.

GroupMe’nin Skype video konuşma entegrasyonunu kullanmak için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Sohbet penceresi ekranınızın üzerinde büyük bir Skype logosu yer alacaktır. Bu logoya tıkladığınızda sohbette bulunan kişiler ile bir görüntülü konuşma gerçekleştirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Onayladığınız taktirde bir bağlantı linki ile karşılaşacak ve bağlantıya tıklayan diğer kullanıcılar ile bir görüntülü konuşmaya girmiş olacaksınız. Bu noktada Skype’ın Skype Meet Now özelliği kullanılacaktır.

GroupMe Uygulaması Nedir?

GroupMe Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

GroupMe programı temel olarak mobil telefonlar için çalışan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Yani bir nevi WhatsApp alternatifi olduğundan söz edebiliriz. iOS, Android ve Windows için uyumlu olarak çalışan mesajlaşma aplikasyonu isim, cep telefonu numarası ve şifre oluşturarak üyelik alımı gerçekleştirmektedir. Fakat Twitter ya da Facebook hesabınız ile de uygulamaya kayıt olabilir, anlık mesajlaşmanın keyfini sürebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir