Araba Yarışı Oyunu
Eğlence

Hız Tutkunları İçin En İyi 5 PC Araba Yarışı Oyunu

Karantina günlerini eğlenceli bir hale getirmek için bilgisayarınıza indirebileceğiniz birbirinden eğlenceli araba yarışı oyunu önerilerimiz var. Evde canınız sıkılıyor ve stres atmak için yeni bir oyun mu arıyorsanız? Cevabınız evet ise bu listede yer alan oyun önerileri sizlere epeyce yardımcı olacaktır. Kemerlerinizi takın, yarış başlıyor! İşte PC cihazları için en iyi yarış oyunları sizlerle…

1. F1 2019

F1 2019 Oyna

Formula 1 yarış organizasyonunun resmi oyunu olarak karşımıza çıkan F1 2019, son zamanların en iddialı yarış oyunları arasında kabul ediliyor. Sıkı bir araba yarışı oyunu arıyorsanız resmi sürücüler, takımlar ve yarış otomobillerinden oluşan bu oyunu sizlere tavsiye ederiz. Ayriyeten F1 2019 oynamak isteyenler için tek kişilik ve çoklu oyuncu versiyonları sunmaktadır. Yani dilerseniz online olarak da yarışa başlayabilir ve asfaltın tozunu atabilirsiniz!

2. Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 Oyna

Microsoft şirketi tarafından geliştirilen Forza Horizon 4 iki yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen halen daha çok konuşulan ve tercih edilen bir araba yarışı oyunu olarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Yüzlerce lisanslı araç seçerek yarışa başlayabileceğiniz oyunda isteğe bağlı olarak 72 kişiye kadar desteklenen çevrimiçi yarışlara katılabilir veyahut çevrimdışı olarak da oyunu oynayabilirsiniz.

3. Wreckfest

Wrectfest Araba Yarışı Oyunu

Adeta bir savaş oyununu aratmayan Wreckfest araba yarışı oyunu, daha önce hiçbir yarış oyununda görmediğiniz birtakım amaçlar içeriyor. Bilindiği üzere neredeyse tüm yarış oyunlarında arabaların zarar görmesi normal bir durum olarak karşılanıyor; ancak Wreckfest’te bu durum biraz farklı bir şekilde amaca yönelik bir hareket olarak tasarlanmıştır. Hedefe ulaşmak ve yarışı tamamlamak için diğer araçları parçalamanız ve deforme etmeniz gerekmektedir.

4. iRacing

iRacing Araba Yarışı Oyunu

Olağanüstü bir yarış simülasyonu ile geliştirilen iRacing abonelik tabanlı bir oyundur. Gerçek dünyada var olan pek çok yarış arabası, parkur ve yarış etkinliği oyunun içerisinde yer almaktadır. Ultra gerçekçi bir görünüm ile sizleri adeta adrenaline sürükleyecek oyun, şu anda piyasadaki en gerçekçi yarış oyunu olarak değerlendirilmektedir.

5. RaceRoom Racing Experience

RaceRoom Racing Experience

Diğer araba yarışı oyunu seçeneklerinin aksine bedava olarak indirip oynayabileceğiniz RaceRoom Racing Experience, gerçekçi ve kaliteli bir araba kontrolü ve ses mekanizması sunmaktadır. Tek başınıza oynayabileceğiniz gibi çoklu yarış turnuvalarına da katılabileceğiniz oyun Microsoft Windows kullanıcıları tarafından ücretsiz indirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir