Efrahim: Video Oyunlarından Beyaz Perdeye Uyarlanan En İyi 5 Sinema Filmi
Sanat

Video Oyunlarından Beyaz Perdeye Uyarlanan En İyi 5 Sinema Filmi

Sinema sektörü ile oyun endüstrisi çoğu zaman birbirlerinden ilham alarak ortaya ürün koyabiliyorlar. Eskiden beridir çoğu zaman sinema filmlerinden uyarlanan video oyunlar görmeye aşina olsak da son zamanlarda bu durum iyice yıkılmış görünüyor. Artık günümüzde pek çok sinema filmi oyunlardan besleniyor. Biz de sizler için oyun dünyasından aşina olduğumuz karakterlerin sinema filmi uyarlamalarından oluşan bir liste hazırladık. Hadi hep beraber inceleyelim!

  • 1. Pokémon Dedektif Pikachu

Bu yıl vizyonlarda karşılaştığımız Pokémon Detective Pikachu, bir dönemin sevilen oyun ve çizgi film karakteri Pokémon’un yer aldığı; bir dedektif olan babasının kaybolması ile harekete geçen Tim’in, babasının ortağı olan Pikachu ile beraber sürdürdükleri dedektiflik hikayelerini anlatıyor.

  • 2. Sessiz Tepe
https://www.youtube.com/watch?v=jmCAVWB5tWE

Christophe Gans tarafından 2006 yılında beyaz perdeye aktarılan bu film, Silent Hill adlı meşhur oyundan uyarlanmış bir eserdir. Ancak film ile oyun arasında hikaye ile alakalı pek bir bağlantı bulunmamaktadır. Buna rağmen oyundaki etkileyici gerilim atmosferi iyi bir biçimde ekranlara yansımıştır.

  • 3. Tomb Raider

Aynı isimli aksiyon oyunundan uyarlanmış olan Tomb Raider, maceracı babasının gittiği bir keşif gezisinden dönmemesi üzerine genç Lara Croft’un babasına ulaşma çabasını anlatmaktadır.

  • 4. Angry Birds

Bir dönemin en popüler video oyunu olan Angry Birds’ün sinema uyarlaması, animasyon seven çocuklar ve aileler için oldukça başarılı bir örnek olarak kabul ediliyor.

  • 5. Hitman

Varoluşsal bir çelişkinin içinde kaybolan ana karakterin hikayesini anlatan bu film de yine döneminin en çok satan video oyunlarından üretilmiştir. Ajan 47’nin Hikayeleri’nden uyarlanan bu film, bu listenin dışında aksiyon filmi kategorisinde de oldukça iyi bir örnek olarak kabul edilir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir