Efrahim: Jordi Koalitic’in Çektiği Fotoğraflarda Kullandığı Birbirinden Yaratıcı Püf Noktaları
Tuhaf

Jordi Koalitic’in Çektiği Fotoğraflarda Kullandığı Birbirinden Yaratıcı Püf Noktaları

Her fotoğrafçının kendine göre bir püf noktası vardır. Bu püf noktalar uzun süren çalışmalar neticesinde araştırma ve deneme yanılma yöntemleri ile beraber keşfedilir ve fotoğraf sanatçısının kendine has bir tekniği olarak uygulanmayı sürdürür.

Elbette tüm fotoğrafçılar, fotoğraf çekerken uyguladığı sırları paylaşmak konusunda pek cömert olmayabiliyor. Bunu da haklı bulabiliriz tabii, çünkü bir sihirbazın yöntemini bildikten sonra o sihirbaz eskisi gibi güçlü görünmeyecektir gözümüze. Ancak Barselonalı fotoğraf sanatçısı Jordi Koalitic kendi geliştirdiği teknikleri açıklamaktan hiç mi hiç çekinmiyor, bu sırları korkusuzca paylaşmayı tercih ediyor.

Böylelikle Jordi Koalitic’in açığa çıkarttığı formülleri, sihirbazın büyüsünü bozmak algısını terse çevirmiş ve ortaya koyduğu sanatı daha bir değerli kılar hale getirmiş. Çünkü çektiği harikulade fotoğraflara bir de kamera arkasından baktığımızda, kullanmış olduğu ilkel yöntemleri ne kadar başarılı bir şekilde uyguladığını gördüğümüzde, fotoğrafın etkisi daha bir değerli hale geliyor gözümüzde.

Sizler için Jordi Koalitic’in birbirinden etkileyici ve ilham verici yöntemlerini bir araya getirdik. Bu yazı başlığı ile beraber Jordi’nin yaratıcı süreçlerini nasıl değerlendirdiğine ve yöntemlerini nasıl uyguladığına kamera arkası görüntüleri eşliğinde şahit olacağız. Şaşırmaya hazır olun!

Jordi Koalitic’in daha fazla çalışmasına ulaşmak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir