Efrahim: Twitter’ın Android Sürümüne ‘Gerçek’ Karanlık Mod Özelliği Geldi: Lights Out!
Sosyal Medya

Twitter’ın Android Sürümüne ‘Gerçek’ Karanlık Mod Özelliği Geldi: Lights Out!

Twitter, yakın bir zaman önce iOS sürümü uyumlu cihazlara ‘gerçek’ karanlık mod özelliğini getirmişti, ancak bu özelliğin Android kullanıcılarına ne zaman geleceği bilinmiyor ve merakla bekleniyordu. Nihayet Twitter, Android kullanıcılarının beklediği üzere bu özelliği Android Alpha versiyonu kullanıcılarına ekledi.

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan mikro blog ağı Twitter, Android kullanıcılarının heyecanla beklediği gelişmeyi kullanıcılarına duyurdu! ‘Gerçek’ karanlık mod ismi ile lanse ettikleri bu yenilik, gerçekten karanlık bir Twitter deneyimi elde etmeyi amaçlıyor. Twitter’ın daha önce yayınladığı karanlık mod özelliği, yeteri kadar karanlık olmamak ile eleştirilmiş, alternatif bir Twitter teması olarak bulunmuştu. Ancak bu defa ‘gerçek’ karanlık mod özelliği ile kullanıcılarına arkaplanı simsiyah olan, göz yormayı engelleyen ve enerji tasarrufu sağlayabileceğiniz bir güncelleme sunuyor.

iOS cihazlarından yedi ay kadar geç bir şekilde yayınlanan Android Alpha güncellemesi, ilk izlenimlere bakıldığında kullanıcıların büyük beğenisi kazanmış gibi görünüyor. ‘Light Out’ modu olarak da adlandırılan gerçek karanlık mod özelliği, Twitter’ın resmi sayfasından bir tanıtım video halinde sunuldu.

Gerçek Karanlık Mod özelliğini nasıl aktif edebilirim?

Android cihazınızda gerçek karanlık mod özelliğini aktif etmek için Ayarlar sayfasını açıp Görüntü ve Ses seçeneğine girmelisiniz. O sayfada yer alan Karanlık Mod görünümü seçeneğine gelip Lights out seçeneğini işaretlemelisiniz. Sonra gönül rahatlığıyla gerçek karanlık mod deneyimini elde edebilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir