Efrahim: Netflix Beklenen Özelliği Nihayet Test Etmeye Başladı: Oynatma Hızı Ayarları
Sosyal Medya

Netflix Beklenen Özelliği Nihayet Test Etmeye Başladı: Oynatma Hızı Ayarları

Dünya çapınca en çok tercih edilen dijital streaming platformlarının başlarında gelen Netflix, yalnızca dijital dünya firmalarına karşı değil, televizyonlara karşı da oldukça ciddi bir rakip niteliği taşıyor. Her geçen gün yepyeni içeriklerini platforma dahil etmesi ve kullanımını kolaylaştıracak özellikler eklemesi ile taktir toplayan platform, nihayet merakla beklenen özelliğini test etmeye başladı.

Bilindiği üzere Netflix’te, YouTube’da ve diğer pek çok video oynatma platformunda olan oynatma hızı ayarları bulunmuyor. Ancak Netflix, kullanıcılarının ısrarla gelen talepleri üzerine bu konuya el atmaya karar vermiş ve pek çok bu konuda şikayet mesajı alması ile beraber en sonunda bu özelliği test aşamasına koymuş.

Efrahim: Netflix Beklenen Özelliği Nihayet Test Etmeye Başladı: Oynatma Hızı Ayarları

Netflix’in yakında eklenecek olan oynatma hızı ayarları ile ilgili paylaşılan bir fotoğrafa göre, 5 farklı hız seçeneğine sahip olacağız. 0.5x, 0.75x, 1x yani normal hız, 1.25x ve 1.5x hızlarında kullanmamız mümkün hale gelecek. Ayrıca alınan bir diğer bilgiye göre bu test aşaması ilk önce Android cihazlarında yürürlüğe girecek, kısa bir deneme aşamasının ardından ise iOS, PC ve diğer oynatma seçeneklerine de eklenecek.

Şimdilik platform çalışanları tarafından test aşamasında olan bu yeni özelliğin kısa bir süre içerisinde Android cihazı kullanıcılarına açılacağı tahmin ediliyor. Büyük olasılıkla Android cihazlarından alınan ilk geribildirimlerden sonra iOS cihazlarına ve ardından diğer tüm cihazlara dahil edilecek.

Oynatma hızı ayarlarının şu anda ne zaman platforma ekleneceği henüz bilinmemek ile beraber yıl sonuna kadar yahut önümüzdeki yılın ilk aylarına kadar sorunsuz bir şekilde tüm cihazlara dahil edileceği tahmin ediliyor. Bu sayede YouTube’da olduğu gibi artık Netflix platformunda da dilediğimiz gibi dizi, film ve programları yavaş ya da hızlı bir şekilde oynatabileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir