WhatsApp Karanlık Mod
Sosyal Medya

WhatsApp, Sonunda Karanlık Mod Özelliğini Ekliyor!

Uzun zamandır beklenen WhatsApp için karanlık mod özelliği yeni bir güncelleme ile beraber uygulamaya gelecek.

Şu anda, dünya çapında en popüler ve en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, beta testlerinden geçiyor. Kullanıcılarını memnun etmek isteyen WhatsApp, yeni özelliklerini sunacak. Bunlardan biri de şimdilerde neredeyse her uygulamada olan karanlık modu. WhatsApp uygulamasının geliştiricileri, son sürüme karanlık bir mod için destek ekleyeceğini belirtti.

Parlak ışıkta daha rahat bir kullanım elde edebilmek için geliştiriciler uygulamalarda karanlık mod sunuyor. Instagram ve Twitter gibi oldukça sık kullanılan popüler uygulamalarda karanlık mod mevcut. Şimdi de WhatsApp’ta karanlık mod desteği olacak.

Şimdilerde, akılı telefon ekranları büyük bir önem taşıyor. OLED veya AMOLED ekran teknolojileri akıllı telefonlar için büyük bir destekçi. Ancak, AMOLED ekranlı bir akıllı telefon kullanıcısı çok daha avantajlı. Çünkü pil ömrünü uzatmak için AMOLED ekran teknolojisi iyi bir yardımcı diyebiliriz.

WhatsApp Uygulamasında Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

WhatsApp Beta’ya erişebilmek için öncelikle Google Play Beta’nın bir parçası olmanız gerekmekte. Eğer zaten bu programın bir parçası iseniz, yakın zamanda akıllı telefonunuzda 2.20.13 sürümü için bir güncelleme gelecek. Ayrıca, karanlık mod özelliğinin yanı sıra bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler de alacaksınız.

Efrahim: WhatsApp, Sonunda Karanlık Mod Özelliğini Ekliyor!

Şimdilik bu bir beta sürümü olduğundan dolayı, büyük olasılıkla her şey mükemmel çalışmayacak. WhatsApp beta testçileri de zaten herhangi bir hata ile karşılaşabileceklerini belirtiyor. Eğer uygulamayı zaten güncellediyseniz ve hala daha karanlık tema özelliğini etkinleştirme seçeneğiniz yok ise, uygulamayı çalıştırmak veya istediğiniz sürüm telefonunuza gelesiye kadar beklemek için uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Ya da bunun yerine, uygulamanın APK dosyasını indirebilirsiniz. Fakat, sizler için en iyi seçenek, son güncelleme gelene kadar beklemek. Bu sürümün, ne zaman geleceği henüz belli değil.

Android Cihazlarda WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

  • 1. Akıllı cihazınızdan WhatsApp’ı açın.
  • 2. Sağ üst köşede yer alan üç dikey nokta bölümüne tıklayın.
  • 3. Ayarlar kısmına girin.
  • 4. Sohbetler kısmına tıklayın.
  • 5. Temalar yazan bölüme girin.
  • 6. Karanlık modu etkinleştirin.

Arayüzün karanlık bir temaya geçtiğini göreceksiniz. WhatsApp’in temasal olarak yeşil vurguları ile iyi bir görünüm elde edeceksiniz. Eğer, sohbetler kısmına tıkladıktan sonra temalar bölümü görünmüyor ise, uygulamanızı güncelleyin ve daha sonra tekrardan adımları gerçekleştirin. Şimdilik, bu yeni özellik yalnızca beta aşamasında bunu unutmayın.

iOS 13 yazılımını destekleyen cihazlar için yeni gelen karanlık mod özelliği ile ilgili haberimize göz atmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz!

https://fakirhane.com/ios-13-guncellemesini-desteklemeyen-modeller-icin-gece-modu-ozelligi-nasil-aktif-edilir/2019/793/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir