En Sıra Dışı Ev Mimarileri
Tuhaf

Mimarisiyle Sınırları Zorlayan Dünyanın En Sıra Dışı 6 Evi

Pek çok insan için sıra dışı bir evde yaşamak teorik olarak ilgi çekici olabilir ancak elbette ki bu evlerden her biri ayrı zorluklar içeriyor. Bu evlere ufak bir göz attığımızda ise 1 metrekarelik mini evlerden taş şatolara kadar pek çok farklı ve ufuk açıcı mimari ile karşılaşıyoruz. Bu evler elbette ki mimarın kişiliği ve beğenileri ile doğru orantılı bir şekilde tasarlanmış. Sonuç olarak kendini ifade etmenin yollarından bazıları müzik, dans, sinema, resim gibi sanatlar ise bir diğeri de şüphesiz ki mimaridir.

Hadi lafı daha fazla uzatmadan sınırları zorlayan birbirinden ilginç evlere ufak bir yolculuk yapalım!

Dünyanın Farklı Köşelerindeki Birbirinden Sıra Dışı 6 İlginç Ev Tasarımı

  • 1. Hobbit Evi – Galler

Yüzüklerin Efendisi serisi tutkunu bir fotoğraf sanatçısı tarafından tasarlanan bu Hobbit Evi, hemen ekonomik hem de şık bir tasarıma sahip olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yalnızca 5200 dolar gibi bir rakama mal olan bu ev, doğal malzemeler kullanılarak inşa edilmiş.

Efrahim: Mimarisiyle Sınırları Zorlayan Dünyanın En Sıra Dışı 6 Evi
  • 2. Çakmaktaşlar Evi – Kaliforniya

Yine bir popüler kültür ikonu olan bu ev, meşhur çizgi film Taş Devri’nde Çakmaktaşlar Ailesi’nin yaşamakta olduğu evden esinlenmiştir.

Efrahim: Mimarisiyle Sınırları Zorlayan Dünyanın En Sıra Dışı 6 Evi
  • 3. Upside Down House – Almanya

Polonyalı mimarlar Klaudiusz Golos ve Sebastian Mikiciuk tarafından tasarlanan bu ters evler kısa zaman içerisinde bir turizm merkezi haline gelmeyi başarmış ve pek çok ülkede taklitleri oluşmaya başlamıştır. Dünyaya farklı bir bakış açısı sağlayan bu evin içerisindeki bütün dekoratif ürünler evin tavanına monte edilerek insanların zihin algısına ters köşe bir oyun oynamış.

  • 4. Şeffaf Ev – Japonya

Sou Fujimoto Architects adlı şirket tarafından tasarlanan bu ev, havadar ve gün ışığı bir ev arayışında olanlar için tam olarak biçilmiş kaftan. Ağaç evlerden ilham alan bu mimari, Japonya’nın Tokyo kentinde bulunuyor.

  • 5. Star Trek Voyage House – İngiltere

Bir Star Trek geek’i olan Tony Alleyne tarafından dekore edilen bu harikulade fantastik ev, tüm detayları ile gerçek bir film stüdyosunu andırıyor. Hatta öyle ki, LED ışık aydınlatmalarından pek çok ses efektine kadar her şey kusursuz bir biçimde çalışıyor.

Efrahim: Mimarisiyle Sınırları Zorlayan Dünyanın En Sıra Dışı 6 Evi
  • 6. Uzay Gemisi Evi – ABD

ABD’nin Tennessee nehri yakınlarında bulunan bu olağanüstü ev, zamanında pek çok gazete, televizyon ve dergiye haber konusu olmuş ve adeta turist akınına uğramıştı. Halen daha popülaritesini zerre kadar kaybetmemiş olan bu uzay gemisi konseptli bilimkurgu evi, 185 metrekarelik bir yaşam alanı sunuyor.

Efrahim: Mimarisiyle Sınırları Zorlayan Dünyanın En Sıra Dışı 6 Evi

Bu içeriğimizi beğendiyseniz aşağıdaki birbirinden tuhaf benzer içeriklerimize de göz atabilirsiniz!

https://fakirhane.com/charlie-davoli-modern-kentler-ile-dogayi-birlestiriyor/2019/1990/
https://fakirhane.com/sanat-yonetmeni-stephen-mcmennamynin-birbirinden-sasirtici-16-fotograf-kolaji/2019/1771/
https://fakirhane.com/andhika-muksin-meshur-disney-prenseslerini-gercek-tepkileriyle-yeniden-yorumluyor/2019/1739/

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir