Byte Uygulaması
Sosyal Medya

Vine Ekibinden Yeni 6 Saniyelik Video Uygulaması: Byte

2017’de kapanan Vine uygulamasının ardından aplikasyonun geliştirici ekibi, uzun süredir çalışmakta olduğu Byte programını tanıttı. Kullanıcılarına telif ödemeyecek yeni 6 saniyelik video uygulaması, kısa sürede rakiplerinin önüne geçecek gibi görünüyor.

Berkcan Güven, Aykut Elmas, Halil Söyletmez, Sina Özer, Halil İbrahim Göker, Aykut Elmas, Cihan Akıncı ve daha pek çok sosyal medya fenomenini gün yüzüne çıkaran başarılı uygulama Vine, bilindiği üzere 2017 yılında şalterleri indirmişti. Twitter platformuna bağlı Vine’ın kapanması üzerine burada tanınmış fenomenler kendilerini başka mecralarda var etmeye devam etmişlerdi. Vine’ın yerini ise kısa sürede TikTok gibi çeşitli video aplikasyonları almıştı fakat yine de hiçbiri Vine’ın yarattığı sükseyi yakalayamadılar.

Efrahim: Vine Ekibinden Yeni 6 Saniyelik Video Uygulaması: Byte

Bunun üzerine Vine’ın kurucu ortaklarından bir tanesi olan Dom Hofmann, 2017 yılının son çeyreğinde test aşamalarına başladığı Byte adlı yeni uygulaması için çalışmalara başlamıştı. Uzun süredir deneme işlemleri devam eden program, sonunda iOS ve Android platformları içerisinde yayına açıldı.

Vine Uygulamasından Sonra 6 Saniyelik Yeni Video Uygulaması Byte, Kullanıcılarına Telif Ücreti Ödeyecek!

Uygulamanın geliştiricisi Hofmann, kullanıcılarını daha iyi bir şekilde elinde tutmak ve haklarını da vermek adına Byte’ın yayıncılarına ücret ödemeye hazırlandıklarını duyurdu. Şimdilik bu konuya dair bir iş ortağı programı çalışmaları devam ederken, yakın bir süre sonra ödeme kanallarının açılacağı biliniyor. Yani Vine uygulamasının en büyük eksiklerinden biri olan telif sıkıntısı, Byte uygulamasında olmayacak ve video üretmek adına emek harcayan bireyler emeklerinin karşılığını somut olarak alabilecekler.

Efrahim: Vine Ekibinden Yeni 6 Saniyelik Video Uygulaması: Byte

Bunun yanında TikTok, Instagram ve YouTube gibi platformlarda meşhur olan fenomenleri de Byte’a çekmek istediğini açıklayan Hofmann, sosyal medya fenomenleri ile çeşitli anlaşmalar yaparak yeni uygulama bünyesinde tutmak istediğini dile getirdi. Verdiği bir demeçte Hofmann, bu konu ile alakalı şu sözleri söyledi:

Galerinizden video yükleyin ya da bir anı yakalamak için Byte Kamera’yı kullanın. Yeni hesaplar ve hikayeler bulmak için pek çok yöntem var. Topluluğun neler izlediğini ve neleri sevdiğini keşfedin. Editörlerimiz tarafından seçilen yayınları görüntüleyin ya da kendiniz bir arayışa çıkarak göz atın.

Yani kısacası Byte, Vine uygulamasının piyasada yarattığı boşluğu harikulade bir şekilde doldurmak için kolları sıvamış durumda. Bu uygulamayı hemen indirmek ve 6 saniyelik mini hikayelerde yolculuğa çıkmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayın!

Android için Byte | iOS için Byte

Bu içeriğimizi beğendiyseniz, Facebook şirketinin geliştirdiği yeni mizah uygulaması olan While platformu ile ilgili haberimize de göz atabilirsiniz!

https://fakirhane.com/facebookun-yeni-mizahi-uygulamasi-whale-nedir/2019/2091/

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir