TikTok
Sosyal Medya,  Nasıl Yapılır ?

TikTok Videoları Telefona Nasıl İndirilir?

Çin menşeili ByteDance şirketi tarafından geliştirilen kısa video oluşturma uygulaması TikTok videolarını telefonunuza indirmek mi istiyorsunuz? TikTok’taki videoları indirmek aslında oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi birkaç farklı teknikte gerçekleştirebilirsiniz.

İlk defa 2016 yılında Çin’deki akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına paylaşılan TikTok’un kısa bir süre içerisinde yadsınamaz büyüyüşü hepinizin dikkatini çekmiştir. Kısa bir süre içinde tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de oldukça geniş bir kitleye hitap eden platform, Vine uygulamasından sonra geliştirilen en başarılı kısa video yaratma programı olarak şimdiden pazara adını altın harflerle yazdırmış durumda.

TikTok kullanıcı sayısı şu anda 1,5 milyardan fazla kişiye ulaşmakla birlikte servis 150’den fazla ülkede aktif halde kullanılıyor. Temel olarak kısa süreli müzik videoları oluşturmak üzere tercih edilen TikTok’u kullanmasanız dahi Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya ağları üzerinde illa ki bir eğlenceli TikTok videosu ile karşılaşmışsınızdır. Özellikle de gençler tarafından büyük ilgiyle kullanılan kısa video uygulaması, her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor.

TikTok Videolarını Mp4 Olarak Nasıl İndiririm?

TikTok Videolarını Mp4 Olarak Nasıl İndiririm?

TikTok videolarını telefona indirme işlemi esasında oldukça basit bir işlemdir. Ancak bu kadar basit bir işlem olması yüzünden bu yöntem pek çok kişinin aklına gelmemektedir. İşte TikTok’taki videoları indirmek için yapmanız gereken en basit adımlar şu şekildedir:

  • 1. İndirmek istediğiniz videoyu açın.
  • 2. Video oynatılırken ekranın ortasına basılı tutun.
  • 3. Ekranda çıkan seçeneklerden Videoyu Kaydet yazısına tıklayın.

Evet, yapmanız gereken sadece bu kadarla sınırlı! Artık indirmek istediğiniz TikTok videosu telefonunuzun Galeri sayfasına eklenmiş olacaktır. Eğer halen indirme işleminde sorun yaşıyorsanız, ki bazen TikTok’taki kullanıcılar videolarının indirilmesini engelleyebiliyorlar, bunun için bir mobil aplikasyondan destek alabilirsiniz. TikMate adlı bir mobil uygulama, TikTok’ta indirmeye engellenen videoları kolaylıkla telefonunuza yüklemek için yardımcı oluyor.

TikTok'tan Video İndirme

Ama bu noktada sizleri uyarmak isteriz, aşağıdaki adımları takip ederek TikTok’tan bir video indirmeden önce videonun sahibinden izin almalısınız. Zira kullanıcı videonun indirilmesini engellediyse bunun mutlaka bir sebebi vardır. İzin aldığınızdan emin olduğunuzda aşağıdaki şekilde videoyu indirebilirsiniz:

  • 1. Google Play Store mağazasında bulunan TikMate – TikTok için Video İndirici uygulamasını indirin.
  • 2. TikTok’tan indirmek istediğiniz videoyu açın.
  • 3. Paylaş butonuna tıklayarak videonun bağlantı linkini kopyalayın.
  • 4. TikMate uygulamasını açın ve TikTok’tan kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın.
  • 5. İndir butonuna tıklayın.

Evet, işte TikTok’tan video indirmek bu kadar basit. Hepinize iyi eğlenceler dileriz!

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir