Efrahim: McDonald’s Merakla Beklenen 5G Ürününü Tanıttı
Mizah

McDonald’s Merakla Beklenen 5G Ürününü Tanıttı

Dünyanın en sevilen fast food zincirlerinden biri olan McDonald’s, geçtiğimiz günlerde yeni bir 5G ürünü tanıtacağını duyurmuştu. Neredeyse herkes McDonald’s’ın telefonu ya da tableti ile karşılaşacağımızı beklerken şirket bambaşka bir ürün ortaya çıkararak herkesi şaşırttı. İşte McDonald’s’ın 5G ürünü…

Bu haftanın başında dünyanın en büyük fast food zinciri McDonald’s’ın yeni ürünü hakkında ilginç bir haber almıştık. Hamburger, çizburger, patates kızartması ve nugget gibi lezzetli ürünleriyle tanıdığımız şirket enteresan bir afiş yayınlayarak 15 Nisan’da bir 5G ürün tanıtacağını ifade etmişti. Çok sayıda insan bu 5G ürünün bir akıllı telefon, belki bir tablet ya da bilgisayar olabileceğini düşündü. Ancak sonuç hiç de beklenildiği gibi değildi.

McDonald’s yeni ürünü ile herkese büyük bir şaka yaptı. Hem de ne şaka… Gözler McDonald’s’ın teknolojik bir cihaz yaratabileceğini ararken, şirket adeta geç gelen bir 1 Nisan şakası yaptı. Dün gerçekleşen tanıtım etkinliğinde firmanın teknoloji ile yakından uzaktan alakası olmayan, teknoloji tutkunlarını pek de ilgilendirmeyen bir ürün karşımıza çıktı.

McDonald's 5G Ürünü

McDonald’s 5G Ürününü Duyurdu: McCrispy Chicken

McDonald’s McCrispy Chicken

McDonald’s’ın Wechat sosyal medya uygulaması üzerinden paylaştığı afişler daha farklı bir ürün ile karşılaşmanın ipucunu verirken; McDonald’s McCrispy Chicken isimli bir yiyecek tanıttı. Dolayısıyla bir fast food firmasından 5G akıllı telefon ya da tablet bekleyen insanlar kelimenin tam manasıyla hayal kırıklığı ile karşılaştı.

McDonald’s ürünleri arasında yakında yerini alacak bu ürüne değinecek olursak, McCrispy Chicken ilk olarak Çin’deki McDonald’s’larda satışa çıkacak. Aynı zamanda McCrispy Chicken’ın yanında oldukça leziz özel soslar ve baharatlar yer alacak. Ürün Çin’de yeteri kadar ilgi ile karşılaşırsa büyük olasılıkla diğer ülkelerde de menüye eklenecek.

İşin mizahi kısmına gelirsek, bu tür McDonald’s şakaları ile barışmış ve böyle sürprizlere alışık büyük bir grup var zaten. Ancak ilk defa şirketin böylesine global ve kapsamlı bir şaka ile geldiğini söyleyebiliriz. Fakat öte yandan McCrispy Chicken’ın yarattığı ilgi, McDonald’s’ın ilerde teknolojik bir cihaz üzerine atılım yaparsa büyük bir kesim tarafından dikkat çekeceğini gösteriyor diyebiliriz. Her neyse, canınız nugget çektiyse, McCrispy Chicken karnınızı doyurmak için iyi bir atıştırmalık seçenek olacaktır! 😊

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir