Wechat Android
Sosyal Medya

Wechat, Android Cihazlara Karanlık Mod Özelliği Getiriyor!

WhatsApp platformunun en dişli rakiplerinden biri olarak kabul edilen Wechat, Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları için oldukça dikkat çekici bir özellik ile geliyor. Son dönemlerde WhatsApp, Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Twitter ve daha pek çok sosyal medya sitesinin üzerinde çalıştığı gece teması, nihayet Wechat tarafından da test ediliyor.

Sosyal medya ağları arasında ilk defa Twitter tarafından aktif hale getirilen karanlık tema özelliği, kısa bir süre içerisinde diğer majör uygulamaların da dikkatini çekti. Gerek mobil cihazlar gerek ise masaüstü siteleri, artık öncelikli olarak kullanıcılarına göz dostu bir tema hazırlamak üzere kolları sıvamış görünüyor. Hatta bu konuda yalnızca sosyal medya sitelerinin çalıştığını söylemek yanlış olacaktır. Çünkü geçtiğimiz haftalarda Google Play Store mağazalarının dahi gece renkleri opsiyonu sunduğunu görmüştük.

Sosyal Medya Siteleri

Yakın bir zaman önce WhatsApp da karanlık tema seçeneği hazırlayan uygulamalar kervanına katılmıştı. Hal böyleyken WhatsApp’ın en dikkate değer rakiplerinin de böyle bir yenilikten uzak durması oldukça zor duruyordu. Nihayet Wechat, güçlü rakibi ile aralarında olan mesafeyi tamamlamak adına çalışmalarına başladı ve şu anda karanlık tema için yaptığı testlerin %99’unu bitirdiğini, yakın bir tarihte tüm kullanıcılarda aktif hale geleceğini ifade etti.

Android İçin Wechat Artık Gece Modu Temasına Sahip Olacak!

Bugün ortaya çıkan sızıntılar, geçtiğimiz günlerde Wechat’in son Android güncellemesi olan WeChat 7.0.12 sürümünün içerisindeki gizli kodları keşfetti. Bu gizemli kodlar, Wechat’in kullanıcı memnuniyetini en üst seviyelere çıkaracak bir yenilik üzerine çalıştığını ortaya çıkardı.

Wechat Android

İlk defa 2011 yılında hayata geçen ve kendine has sıkı bir kitle yaratmayı başaran Wechat; Android işletim sistemi kullanan akıllı telefon ve tablet cihazlarına getirmeye hazırlandığı karanlık tema seçeneğini iOS kullanıcıları için de uygulayacağını bildirdi. İlk olarak Android’de yayına geçecek bu özellik, kısa bir süre sonra iPhone ve iPad cihazlarında da kullanılabilir hale gelecek.

Karanlık Tema Özelliği Neden Tercih Edilmelidir?

Pek çok insan sosyal medya uygulamalarının kullanıcılara sunduğu karanlık mod özelliğini yalnızca estetik bir tercih olarak düşünüyor. Ancak durum hiç de öyle değil; OLED ya da AMOLED ekrana sahip bir telefon yahut tablet kullanıyorsanız; kısa vadede büyük bir enerji tasarrufu elde ettiğinizi fark edeceksiniz.

Gece Modu

Bunun yanı sıra mobil cihazlarında çok sık vakit geçiren insanların göz sağlığı ve okuma rahatlığı için de karanlık tema günümüz şartlarında olmazsa olmaz bir özelliktir. Birkaç sene içerisinde neredeyse bütün büyük uygulamaların karanlık mod özelliğini destekleyeceği tahmin edilmektedir.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir