FakirYazar: Instagram IGTV'ye Yatay Video Desteğini Getiriyor
Sosyal Medya

Instagram IGTV’ye Yatay Video Desteğini Getiriyor

Tamamen orijinal Instagram güncellemeleri üzerine: yatay video artık IGTV’de !

Önceden, IGTV yalnızca kullanıcıların tüm mobil cihazlarını alan tam ekran dikey videoyu destekledi. Artık, yatay video, Instagram ile entegre edilen uzun biçimli video platformunda kullanılabilir .

IGTV’ye genellikle en çok 16: 9 – en fazla 60 dakika boy oranına sahip geleneksel manzara videoları yüklenebilir.

Kullanıcılar videoyu yatay modda izleyebilir, ancak videolarını bir kez daha tam ekran modunda göstererek ekranlarını yanlara çevirme seçeneğine de sahiptir. Bu manzaradan tam ekrana değişim, kullanıcılar telefonlarını hem IGTV’de hem de Instagram’ın ana uygulamasında yana doğru çevirdiğinde meydana gelebilir.

Bu önemli bir şey gibi görünmüyor, ancak sahip olunması çok iyi bir özellik .

Dikey görüntülemenin aksine, video modunda yatay modda daha iyi görüntü elde edilir. Örneğin, ekrana tek bir kişiden daha fazlasını sığdırmaya çalıştığınız bir röportaj veya bir evi gösteren bir emlakçı düşünün.

Geniş ekran görünümleri, izleyicilerinize çevrenizdeki ortamın daha büyük bir görünümünü ve beğenisini sunarken, çoğu durumda dikey yakın çekim çekimleri için en iyisi dikeydir.

IGTV muhtemelen Instagram’ın umduğu gibi buhar almadı , ancak iki uygulama arasındaki sürekli entegrasyon kesinlikle bu konuda yardımcı oluyor. IGTV içeriği artık Instagram’ın Keşif bölümünde daha belirgin bir şekilde gösteriliyor, bu nedenle farklı IGTV video formatlarını test etmeyi düşünün ve hem IGTV uygulamasında hem de Instagram keşif araçlarında kullanıcıların nelere yardımcı olacağını görün.

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir