FakirYazar: Facebook, internet gezintilerinizi ne hakkında olduğunu görebiliyor !
Sosyal Medya

Facebook, internet gezintilerinizi ne hakkında olduğunu görebiliyor !

Facebook sonunda insanlara interneti kullanırken onları izleyerek kullanıcıları hakkında neler öğrendiklerini anlatmaya başlayacaktır.

Sitenin, insanlar hakkında daha fazla şey öğrenmek umuduyla, internetin geri kalanında dolaşırken insanları izlediği uzun zamandır bilinmektedir.

Şirket şimdi, insanlara yaptıklarını gördüğü ve Facebook tarafından reklamcılığa uyarlamak için depolanan “Facebook Dışı Faaliyetini” görme seçeneğini sunacağını söylüyor. Sosyal ağa gönderilen bilgilere diğer uygulama ve servislerden bakabileceklerdir.

Ayrıca, kişilerin bu bilgileri silmesine ve Facebook’u gezinmek için kullanmayı durdurmasına olanak tanır.

Facebook, kullanıcıların gelecekteki Facebook dışı etkinliklerini hesaplarından tamamen ya da yalnızca belirli uygulamalar ve web siteleri için kesmelerini de sağlayacağını söyledi.

FakirYazar: Facebook, internet gezintilerinizi ne hakkında olduğunu görebiliyor !

İnternette bulunan reklamların çoğu, önceki çevrimiçi görüntüleme alışkanlıklarına göre kullanıcılara sunuluyor, Facebook gibi sitelere ödeme yapan işletmelere, reklamları kendileriyle alakalı olduğuna inandıkları kullanıcıların önüne koymak için bu aktivite bilgilerini kullanıyorlar.

Ancak Facebook, insanların kullandığı farklı uygulamaların sayısının birçoğunun kendileri hakkında kimin ve ne için kullanıldığı hakkında bilgi edinmenin zor olduğunu belirtti.

Daha önce kullanıcı verisi konularında yeterince şeffaf olmadığı ve şirketin gördüğü bilgileri nasıl kullandığı ve kullanıcı faaliyetlerine göre topladığı için eleştirildi.

Site yakın zamanda “Neden bu yazıyı görüyorum?” Adlı özellikler başlattı. ve “neden bu reklamı görüyorum?” Bu, kullanıcılara bir yayının veya reklamın yayınlarında neden göründüğüne karar vermek için kullanılan ölçümleri söyler.

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir