Harry Potter ve Felsefe Taşı
Başlıklar,  Yaşam/Hobi

Harry Potter ve Felsefe Taşı Yeniden Vizyona Girecek!

Corona Virüsü enfeksiyonunu tamamen atlatan Çin Halk Cumhuriyeti, sinema sektörünü yeniden ayaklandırmak adına Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini yıllar sonra tekrar vizyona sokmaya hazırlanıyor. Filmin vizyona giriş tarihi ne zaman olacak henüz bilinmese de Harry Potter’ın ilk defa 3D ve 4K restorasyonlu versiyonlarının beyazperdelere geleceği öğrenildi.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında ilk defa Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan COVID-19 salgını, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edildi. Geçtiğimiz günlerde aldığımız bilgilere göre Wuhan, tamamen Coronavirüs enfeksiyonundan temizlendi ve vaka sayısı 0’a indirildi.

Dünyanın birçok farklı noktasında Corona Virüsü kaynaklı sosyal hayat ve eğlence sektörü neredeyse tamamen dibi görürken; sinema salonlarını yeniden sinemaseverlere açmaya hazırlanan Çin Halk Cumhuriyeti, etkileyici bir çıkış yapmak adına popüler bir filmi devreye soktu. Harry Potter serisinin ilk filmi olarak bildiğimiz Harry Potter ve Felsefe Taşı yapımının 19 sene sonra ilk defa vizyona gireceği paylaşıldı.

Harry Potter ve Felsefe Taşı, 30 Nisan 2020 Tarihinde Çin’de Vizyona Giriyor

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Haftalar sonra sinema salonu kapılarını tekrar açmaya hazırlanan Çin, sinema sektörünü ayaklandırmak için önemli bir koz ortaya koydu. Dünyanın dört bir yanından her yaş aralığının büyük bir beğeni ile izlediği Harry Potter serisinin Çin’de gösterime gireceği kesinleşti. Bu heyecanlı haber, sosyal medya üzerinden sinefillere, “Sihir geri dönüyor,” sloganı eşliğinde sunuldu.

Weibo adlı internet portalı üzerinden kullanıcılara sunulan bu müjdeli haber oldukça büyük bir ilgi ile karşılandı. Harry Potter’ın ilk sinema filmi için şimdilik resmi elden bir gösterim tarihi açıklanmadı. Ancak Maoyan adlı çevrimiçi bilet satma uygulaması, filmin ilk gösterim tarihini 30 Nisan 2020 olarak duyurdu. Bu tarihin 1 Mayıs İşçi Bayramı ile denk gelmesi ve kalabalık kitlelerin sinemaya yönlenme ihtimali göz önüne alındığında; haberin doğruluğu oldukça tutarlı bulundu.

Ülkemizde olduğu gibi Çin’de de oldukça popüler bir film olarak tanınan Harry Potter ve Felsefe Taşı yapımının 3 boyutlu ve 4K görüntü seçenekleri ile seyirci karşısına çıkması; tüm dünyanın büyük ilgisini çekti. Umuyoruz ki Türkiye’de ve tüm dünyada Corona Virüsü enfeksiyonu için bir an önce çözüm bulunur ve vaka sayısı sıfıra çekilir. Belki bu şartlar altında biz de Harry Potter ve daha birçok kült sinema filmi ile hastalığı atlatmanın sevincini kutlamış oluruz…

Harry Potter ile ilgili az bilinen bilgileri bir araya topladık! Peki ya siz Harry Potter evrenine ne kadar hakimsiniz? Aşağıdaki içeriğe tıklayarak bilgileri inceleyebilir ve bilgilerinizi karşılaştırabilirsiniz!

https://fakirhane.com/harry-potter-serisi-hakkinda-daha-once-hic-duymadiginiz-9-ilginc-bilgi/2019/583/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir