Efrahim: Elif Şafak’ın Ünlü Romanı Netflix Dizisi Haline Geliyor: Aşk
Başlıklar

Elif Şafak’ın Ünlü Romanı Netflix Dizisi Haline Geliyor: Aşk

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz ünlü yazar Elif Şafak, geçtiğimiz haftalarda son romanı Otuz Dakika Otuz Sekiz Saniye’de intihal yapmak ile suçlanmıştı. Daha sonra yazarın ismini yeni kitabı ile beraber Man Booker 2019 Ödülleri’ne aday olması ile duymuştuk. Şimdi ise aldığımız son haberlere göre yazarın meşhur kitabı olan Aşk, dünyanın en büyük dijital streaming platformu Netflix tarafından satın alınmış ve dizi haline getiriliyor.

Netflix günden güne bünyesine yeni Türk yapımları katmaya devam ediyor. Türkiye’den çıkan ilk orijinal Netflix dizisi Hakan: Muhafız yurtdışında büyük beğeni yakalamış durumda. Sevilen dizinin şimdilerde üçüncü sezonu için hazırlık aşamaları sürüyor. Onun dışında Beren Saat’in başrolünde yer alacağı Atiye dizisi için de çalışmalar devam ederken Aşk 101 isimli yeni dizinin de çekimlerine başlandığını biliyoruz. Tüm bunların yanı sıra Star TV’nin meşhur dizisi Avlu’yu da kendi bünyesine katan Netflix hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Aşk kitabı ne anlatıyor?

Netflix’e uyarlanacak olan Aşk’ı kitaptan okuduğumuz kadarıyla, Elle Rubinstein isimli bir kadının tesadüfen ulaştığı el yazmaları ile 13. yüzyılın en önemli düşünürlerinden Mevlana ve Şems-i Tebrizi ile tanışmasını, böylelikle ruhsal, felsefi ve şiirsel bir yolculuğa çıkmasını konu alıyor.

Günümüzdeki aşk hikayelerine hiç mi hiç benzemeyen, olağanüstü bir şiirsellik ile okuyucuyu etkisi altına alan bu eserin dizi uyarlamasının da kitaba sadık kalarak 13. yüzyıl ile günümüz arasında paralel kurgu yolu ile hikayesini anlatacağı tahmin ediliyor.

Şimdiye kadar 37 dile çevrilmiş olan bu muhteşem eser dünyanın birçok ülkesinde Çok Satanlar listesinde kendine yer bulmuş ve oldukça beğeni toplamıştır. Kitabı ülkemizde Doğan Kitap etiketi ile bulabilir ve kitapçılardan ya da çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir