Efrahim: Karakomik Filmler ve Bugün Vizyona Girecek Diğer 6 Sinema Filmi
Başlıklar

Karakomik Filmler ve Bugün Vizyona Girecek Diğer 6 Sinema Filmi

Kuşkusuz ki bu haftanın, hatta belki de 2019 yılının en çok beklenen filmi bir Cem Yılmaz yapımı olan Karakomik Filmler oldu. Nihayet bugün itibariyle vizyona girecek olan film izleyicilerine tek bilet ile birer saatten oluşan iki sinema filmi sunacak. Hakkında çokça konuşulacağını ve uzun bir süre akıllardan silinmeyeceğini tahmin ettiğimiz Karakomik Filmler dışında vizyona 6 sinema filmi daha girecek. Hadi o filmlere teker teker bir göz gezdirelim!

  • 1. Karakomik Filmler

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve aynı zamanda başrollerinde yer aldığı Karakomik Filmler projesinin ilk iki filmi olan 2 Arada ve Kaçamak bu haftanın en öne çıkan filmleri arasında yer alıyor. Biri daha çok komedi, öteki daha çok dram ağırlıklı olan bu iki kara komedi filmini tek bilet ile seyredebileceksiniz. Zafer Algöz, Ozan Güven, Necip Memili ve Cem Davran gibi usta oyuncuların da kadroda yer aldığı Karakomik Filmler, dünyada eşine az rastlanan bir tarz ile vizyonlarda bugün itibariyle yerini alıyor.

  • 2. Karışma Bende

Haftanın bir diğer merak edilen filmi ise YouTube’un fenomen ekibi Facia Üçlü’nün başrollerinde yer aldığı Karışma Bende olarak görünüyor. Sosyal medya fenomeni olmayı kafasına takmış üç gencin İzmir’deki maceralarını konu alan bu filme gitmeden önce ekibi daha yakından tanımak için YouTube kanallarından videolarına göz atabilirsiniz.

  • 3. Oray

Almanyalı yönetmen Mehmet Akif Büyükatalay’ın ilk uzun metraj filmi Oray, dünya prömiyerini yaptığı Berlin Film Festivali kapsamında oldukça dikkat çeken bir yapım oldu. Aynı zamanda 20. Lecce Avrupa Filmleri Festivali kapsamında En İyi Film seçilen bu yapım; bir tartışma sırasında eşine İslam dünyasında boşanma anlamına gelen “talak” sözlerini söylemesi ile beraber hayatı darmadağın olan Oray’ın hikayesine odaklanıyor.

  • 4. En Uzun Gece

Polisiye ve aksiyon türü sevenler için biçilmiş kaftan olan bu film, insan tacirlerinden uyuşturucu baronlarına ve hatta organ mafyasına kadar yaşananları seyirciye aktarıyor.

  • 5. Vahşet Oteli

Korku sinemasından hoşlanan için Vahşet Oteli, bebek bekleyen bir ailenin hafta sonu tatillerini geçirdikleri otelde başından geçen gizemli olayları konu alıyor.

  • 6. Viking Kuşatması

Jack Burton’ın yönettiği Viking Kuşatması, aksiyon ve macera temaları işledikleri bu filmde kadınlardan oluşan bir çete ile kaçak bir Viking grubu arasındaki mücadeleyi anlatıyor.

  • 7. Malefiz: Kötülüğün Gücü

Oscarlı oyuncu ve film yapımcısı Angelina Jolie’nin başrolünde yer aldığı bu film, fantastik bir macera ile izleyicilerin dikkatini üzerinde toparlıyor. Malefiz ve Aurora’nın arasında geçen karmaşık ilişkiyi ve aynı zamanda Moors topraklarına gelen tehditlerle mücadelelerinin anlatıldığı bu film haftanın en dikkat çeken yabancı filmleri arasında gösteriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir