Tilda Swinton Parasite
Başlıklar

Tilda Swinton, Parasite Dizisinde Başrolde Oynayacak!

Bong Joon-ho’nun 2019 yılına damgasını vuran sinema filmi Parasite, şimdiden heyecan veren Tilda Swinton performansı ile televizyon ekranlarına uyarlanacak. 92. Akademi Ödülleri’ne damgasını vuran yapımın dizi versiyonu HBO yapımcılığında gerçekleşecek.

Geçtiğimiz günlerde usta yönetmen Bong Joon Ho, verdiği bir demeçte Parasite filminin bir televizyon dizisi haline geleceğini ifade etmişti. Yeni projesini ‘6 saatlik bir Parazit dizisi’ şeklinde lanse eden yönetmen, nihayet beklenen yapım için start düğmesine bastı ve çalışmalara başladı.

Tilda Swinton ve Mark Ruffalo, Parasite Dizisinde Yer Alacak!

Altın Küre ve SAG Ödülleri’nde de büyük ilgi çeken Parasite, HBO işbirliği ile tüm dünyanın merakını cezbeden dizi projesi için somut olarak hazırlanmaya koyuldu. Dizinin oyuncu kadrosu ile alakalı ilk bilgi, Mark Ruffalo’nun ekibe dahil olması oldu.

Zindan Adası (2010), Yenilmezler (2012), Sihirbazlar Çetesi (2013), Spotlight (2015) ve Thor: Ragnarok (2017) gibi şimdiden efsane olarak nitelendirilmiş yapımlarda görev alan Mark Ruffalo, kariyerine bir efsane rol daha dahil edecek.

Son olarak gelen haberlere göz attığımızda ise başarılı ve güzel oyuncu Tilda Swinton’ın Parasite kadrosuna girdiğini öğreniyoruz. Daha önce Bong Joon-ho ile Snowpiercer (2013) ve Netflix yapımı Okja (2016) filmlerinde de çalışmış olan Swinton, göz alıcı yeteneğini bir kez daha seyircisine ispatlayacak.

Parasite, Oscar Ödülleri’nde Fırtınalar Estirmişti!

Geçtiğimiz haftalarda organize edilen 92. Akademi Ödülleri kapsamında aday olduğu altı daldan dördünü kazanan Parasite, pek çok rekora imza atmıştı. En İyi Film, Uluslararası En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Özgün Senaryo kategorilerini alan yapım, Güney Kore’ye ilk defa bir Oscar ödülü kazandırmıştı.

Bong Joon Ho
Bong Joon-ho – Parasite (2019)

Ayrıca doksan iki yıllık Oscar tarihinde ilk defa İngilizce olmayan bir film, bu yapım ile beraber En İyi Film dalında ödüle layık görülmüştür.

Parasite Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Şimdilik cast ekibi oluşturulmaya devam edilen Parasite dizisi için net bir yayın tarihi söylemek güç olacaktır. Ancak bu yıl çekimlerinin biteceği düşünülürse 2021 yılı içerisinde dizinin karşımıza çıkabileceğini tahmin ediyoruz.

Efrahim: Tilda Swinton, Parasite Dizisinde Başrolde Oynayacak!

Tilda Swinton Kimdir?

1960 doğumlu İngiliz oyuncu Tilda Swinton, ilk defa 1992 yılında, Virginia Woolf’un aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan Orlando filminde, Orlando karakterine hayat vererek sinema sektörüne adım atmıştır.

Kariyerine doksana yakın eser sığdıran Swinton, Jim Jarmusch, Wes Anderson, David Fincher, Bong Joon Ho, Russo Biraderler ve Coen Biraderler gibi pek çok yönetmenin filmlerinde çeşitli rollerde bulunmuştur. Ancak bu yönetmenler arasında Swinton en çok Jim Jarmusch ve Wes Anderson ile yaptığı filmler ile hatırlanmaktadır.

Efrahim: Tilda Swinton, Parasite Dizisinde Başrolde Oynayacak!

Aynı zamanda yakında vizyona girecek olan yeni Wes Anderson filmi The French Dispatch filminin de başkarakterlerinden bir tanesini canlandıracaktır.

The French Dispatch filminin fragmanı ve incelemesine göz atmak için aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz!

https://fakirhane.com/yeni-wes-anderson-filminden-ilk-fragman-the-french-dispatch/2020/2357/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir