Coronavirüs
Başlıklar

Coronavirüs Sebebiyle Türkiye’de Okullar Tatil Olacak Mı?

Dün gece saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir basın konuşması gerçekleştirerek Coronavirüs salgınının Türkiye’ye ulaştığını ifade etti. Vatandaşları oldukça korkutan bu haberin üzerine pek çok insanın aklına okulların tatil olup olmayacağı geldi. Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamada bu konuya da değindi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünya için korkunç bir tehdit unsuru olarak gitgide büyümeye devam eden Corona Virüsü, her geçen gün bir başka ülkeye bulaşmaya devam ediyor. Sınır komşumuz İran’da binlerce vaka sayısı olduğu bilinen Korona Virüsü, en son aldığımız haberler neticesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) de etkisi altına almıştı. KKTC’de şu anda dört kişinin şüphe nedeniyle karantina altına alındığı biliniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dün yapılan açıklamalar ise ne yazık ki hepimizin korktuğu o haberi verdi. Ülkemizde bir vatandaşımızın Coronavirus enfeksiyonuna yakalandığı ifade edildi. Bununla beraber salgının daha da büyümemesi adına gözler yine bakanlığa çevrildi; okulların, etkinliklerin ve büyük organizasyonların iptal edilmesi kararı beklendi.

Coronavirüs Nedeniyle Okullar ve Etkinlikler Durdurulur Mu?

Okulların kapatılması konusu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanlığı ile bu konuya dair görüşmeler gerçekleştireceklerini dile getirdi. Aksi taktirde pek çok çocuğun bir araya gelebileceği steril olmayan okullar, hastalığın yayılması adına büyük bir korku oluşturacaktır. Okulların ara vermesi hakkında yapılacak açıklamanın birkaç gün içerisinde gelmesi beklenmektedir.

Coronavirüs

Bir diğer tarafından salgının büyümesi halinde, tıpkı İtalya’da olduğu gibi spor müsabakaları ve pek çok organizasyonun iptal olması gerekecektir. Ancak umuyoruz ki işler o noktaya kadar büyümez.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona Virüsü tedbirleri ve önlemleri ile ilgili olarak vatandaşımızın üzerine düşenin ne olduğu şu cümleler ile ifade etti:

Vatandaşımızdan beklediğimiz, 14 gün kuralına ve 14 korunma kuralına uyarak bu mücadeleye güç vermesidir. Bir veya birkaç vaka, salgın olarak görülmemelidir. Bu durum sadece virüsün ülkemiz sınırlarına girdiği anlamına gelir. Bu yüksek bir ihtimaldi ve gerçekleşti. İzole edilmiş vakanın şu an tek anlamı budur. Şimdi yapmamız gereken hayatımızı tedbirler doğrultusunda bir düzene sokmaktır. Bu küresel soruna karşı ulusal bir mücadele vereceğiz.

https://fakirhane.com/saglik-bakani-fahrettin-koca-acikladi-corona-virusu-turkiyede/2020/2972/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir