Efrahim: Game of Thrones’un Final Sezonunda Yer Alan Starbucks Bardağının Neden Orada Olduğu Açıklandı!
Başlıklar

Game of Thrones’un Final Sezonunda Yer Alan Starbucks Bardağının Neden Orada Olduğu Açıklandı!

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yapımları arasında kabul edilen efsane dizi Game of Thrones’un geçtiğimiz aylarda yayınladığı final sezonunda ekranlara birkaç saniye yansıyan bir Starbucks bardağı ile karşılaşmıştık. Pek çok kişi bu kahve bardağının bir reklam ürünü olduğu için oraya konduğunu öne sürse de konuya nihayet bir açıklık getirildi.

HBO’nun George R. R Martin’in romanlarından esinlenerek oluşturduğu efsane dizisi Game of Thrones, geçtiğimiz aylarda ekranlara veda etmişti. Sekiz sezonluk büyük prodüksiyonlu dizinin nihayete ermesinin ardından irili ufaklı pek çok konu tartışılır hale geldi. Örneğin izleyenlerin pek büyük bir çoğunluğu dizinin son sezonundan oldukça rahatsızdı, hatta bu konuya dair sosyal medya üzerinden pek çok kampanya dahi yürütüldü, birçok Game of Thrones fanı son sezonun, hiç olmaz ise son bölümün tekrar yazılıp çekilmesi gerektiğini öne sürüyordu. Ancak bu elbette mümkün olmadı. Son sezona dair bir diğer çok konuşulan mevzu ise dizinin sekizinci yani final sezonunun dördüncü bölümünde karşımıza çıkan Starbucks kahve bardağı oldu.

Ciddi bir sekans içerisinde arkada yer alan o meşhur kahve bardağı, kimilerinin iddialarına göre oraya reklam amaçlı koyulmuştu, kimilerine göre ise sette unutulmuştu. Elbette ki her iki durumda da bir skandal patlaması mümkündü, böylesi bir dizide günümüzün popüler bir ikonunun yer alması, reklam amacıyla dahi olsa hayal kırıklığıydı. Unutulmuş olması ise böyle görkemli bir prodüksiyona sahip bir dizi için başlıca bir rezalet konusuydu.

Bu iki seçenekten ikincisi oldu. 8. Sezon 4. Bölümde yer alan Starbucks bardağı gözden kaçmıştı. Dizide Khaalesi karakterini canlandıran Emilia Clarke, Jimmy Fallon’un talk show programında bardağın kime ait olduğunu itiraf etti. Bardak, dizide Lord Varys karakterini canlandıran Conleth Hill’e ait idi. Clarke itirafını şu sözler ile dile getirdi:

İşte gerçek, geçenlerde Emmy Ödül Töreni öncesi bir parti yapmıştık ve o sahnede benim yanımda oturan, Varys’i canlandıran Conleth (Hill) beni kenara çekip dedi ki, ‘Emilia, sana bir şey söylemem gerekiyor canım. Kahve bardağı benimdi.’ Onundu! Conleth’in kahve bardağıydı! Öyle dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir