Efrahim: Game of Thrones’un Senaristleri Neden Star Wars Projesinden Ayrıldılar?
Başlıklar

Game of Thrones’un Senaristleri Neden Star Wars Projesinden Ayrıldılar?

Geçtiğimiz aylarda final sezonu ile izleyicilerin pek çoğunda hayal kırıklığı yaratan fakat öte yandan efsane olmuş bir dizi olan Game of Thrones’un senaristleri David Benioff ve DB Weiss, yeni Star Wars üçlemesinde de senaryo koltuğunda yer alacaktı. Ancak açıklanan son bilgiler neticesinde bu ikili, kült film serisi olan Star Wars’un yeni çekilecek 3 filminde yer almayacak. Bunun sebebi oldukça konuşulur hale gelmişken bir yandan da Game of Thrones hayranları bu konuya çok sevindi. Çünkü dizinin son sezon ortaya çıkardığı başarısızlığın sebebi olarak David Benioff ve DB Weiss görülüyordu.

Bildiğiniz gibi dünya dizi tarihinin en büyük ve en ses getiren yapımlarından bir tanesi olan Game of Thrones, geçtiğimiz aylarda yayınladığı sekizinci sezonu yani final sezonu itibariyle seriye noktayı koydu. Ancak son sezonun tüm bölümleri ve özellikle de final bölümü, izleyiciler tarafından oldukça eleştirildi. Hatta öyle ki, sosyal medyadan Game of Thrones’un son sezonunun yeni baştan çekilmesine dair çok sayıda imza kampanyası yürütüldü ve hepsi de büyük destek aldı. Ancak dizi bu konudaki ısrarını sürdürdü ve Game of Thrones’u sonlandırdı. En azından boyut değiştirdi diyelim, çünkü sizinle de paylaştığımız haberler neticesinde Game of Thrones’un devamı niteliğindeki, yani aynı evrende geçen House of the Dragon projesinin hayata girdiğini öğrendik.

David Benioff ve DB Weiss’in yeni Star Wars üçlemesinden neden ayrıldı?

Game of Thrones’un senaryo koltuğunda uyumlu bir şekilde çalışmalarını yürütmüş olan Beinoff ve Weiss ikilisinin yeni Star Wars üçlemesinde birlikte çalışacaklarını öğrenmiştik. Ancak açıklanan yeni haberlere göre bu ikili, Netflix’in ile yeni bir proje için anlaşmış ve bu sebepten ötürü Star Wars’a yeteri kadar odaklanamayacaklarını öne sürerek geri çekilmiş.

Star Wars ekibinin David Benioff ve DB Weiss’in yerine hangi senaristler ile anlaşacağı şimdilik büyük bir merak konusu ancak pek çok Game of Thrones hayranına göre bu ikilinin projeden ayrılması oldukça iyi olmuş. Dizinin son sezonunun başarısızlığı sebebiyle suçlanan Benioff ve Weiss ikilisi, Game of Thrones hayranları tarafından oldukça eleştiriliyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir