Efrahim: Son Dönemin En Popüler Filmi Joker Gişeye Damgasını Vurdu!
Başlıklar

Son Dönemin En Popüler Filmi Joker Gişeye Damgasını Vurdu!

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı, Tod Phillips tarafından yönetilen yeni Joker filmi gişeye tam anlamıyla damgasını vurdu diyebiliriz! Uzun bir süredir merakla beklenen yapım nihayet geçtiğimiz Cuma günü vizyona virdi ve açıklanan gişe rakamları oldukça başarılı bulundu.

Joker filminin konusu nedir?

Öncelikle bilmeyenler için Joker filminden bahsetmekte yarar var. Daha önceki serilerde Batman’ın azılı rakibi olarak karşımıza çıkan Joker’in ilk solo filmi olan Joker’de karakterin daha derinlikli bir incelemesini ve bireysel hikayesini ön plana çıkmış bir biçimde seyrediyoruz.

Film başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatını konu ediyor. Toplum tarafından dışlanmış biri olan Arthur Fleck, zamanla Gotham şehrinde suç ve kaos dünyasına karışmaya başlar ve kimliğinden gitgide koparak Joker karakterine bürünür.

Joker’e Joaquin Phoenix’in hayat verdiği filmde Robert De Niro, Zazie Beetz gibi önemli oyuncular da yer alıyor

76. Venedik Film Festivali kapsamında en büyük ödül olan Altın Aslan’ı alan Joker’in daha şimdiden gelecek Oscar ödül törenlerinde birçok ödülü silip süpüreceği iddia ediliyor. DC Genişletilmiş Evreni’nden bağımsız bir film olan ve Joker’in iç dünyasını izleyicilere aktarmayı başaran bu film, çizgi roman tutkunlarının yanı sıra festival seyircisini de etkisi altına almayı başarmış görünüyor.

Joker şimdiden seyirci rekorları kırmayı başardı!

Joker filmi daha yayınlandığı gün itibari ile 39.9 milyon dolarlık bir açılış hasılat rekoruna imza atmıştı. Bu rekorun devamının çok kolay geleceği de tahmin arasındaydı ve öyle de oldu! Joker son sürat bir şekilde izlenmeye ve izleyicileri etkisi altına almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonunun ardından Box Office Mojo sitesi açıkladığı verilere göre yalnızca Amerika’da 93,5 milyon dolarlık bir hasılat etti. Ülkemizde ise ilk üç günde 385 bin kişiden fazla izleyiciye ulaşmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir