Efrahim: Usta Edebiyatçı Murat Menteş’ten Yeni Bir Kitap: Derde Deva Randevu No: 2
Sanat

Usta Edebiyatçı Murat Menteş’ten Yeni Bir Kitap: Derde Deva Randevu No: 2

Dublörün Dilemması, Korkma Ben Varım, Ruhi Mücerret ve son olarak Antika Titanik isimli romanları ile edebiyat çevrelerinde çok büyük bir popülarite yaratmayı başaran, kelime cambazlığı ve incelikli hikayeleri ile dikkatleri üzerinde toplayan başarılı edebiyatçı Murat Menteş’in Hakan Karataş ile iş birliği içinde hazırladıkları Derde Deva Randevu serisinin ikinci kitabı çıktı!

İlk kitapta Farabi, Shakespeare, Dostoyevski, Hacı Bektaş-ı Veli, Nietzsche, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Agatha Christie, Neşet Ertaş, Kurt Vonnegut, Orhan Veli ve Charles Bukowski gibi önemli isimleri hikayelerine konuk eden Murat Menteş, Hakan Karataş ile birlikte hazırladıkları bu yeni kitabında da aynı süratle zamanda yolculuk yapmayı sürdürüyor.

Derde Deva Randevu No: 2’de hangi isimler yer alıyor?

Efrahim: Usta Edebiyatçı Murat Menteş’ten Yeni Bir Kitap: Derde Deva Randevu No: 2

Bir süredir OT dergisinde tefrika olarak Murat Menteş’in yazıp Hakan Karataş’ın çizerek hazırlamakta oldukları Derde Deva Randevu serisi bu defa Konfüçyüs, Yunus Emre, Balzac, Ahmet Mithat, Arthur Conan Doyle, Halide Edib Adıvar, Theodor Adorno, Orhan Kemal, Attila İlhan, Usrula K. Le Guin, Cemal Süreya, Umberto Eco ve Bruce Lee gibi isimlerin dünyasına giriyor ve bu isimleri çizgi hikayelerine konuk ederek okuyuculara keyifli, öğretici ve bilgilendirici bir zaman yaratıyorlar.

Format olarak Murat Menteş’in bu değerli isimlerin dönemlerine ışınlanarak onlara sorular yönelttiği bu seri, daha ilk kitabının akabinde büyük ilgi görmüş ve edebiyat okuyucuları tarafından oldukça beğeni kazanmıştı.

Alfa Yayınları etiketi ile çıkan Derde Deva Randevu No: 2 okuyucuları edebi bir yolculuğa sürüklemeyi amaç ediniyor! 240 sayfadan oluşan bu resimli roman dizisinin son kitabı, 29 TL gibi bir rakam ile okuyucu karşısına çıkıyor. Derde Deva Randevu No: 2 tüm kitapçılarda ve internetten kitap satan web sitelerinde yer alıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir