Efrahim: Joseph Ford’un İnsanları Kamufle Ettiği Birbirinden İlginç Fotoğraf Çalışmaları
Tuhaf

Joseph Ford’un İnsanları Kamufle Ettiği Birbirinden İlginç Fotoğraf Çalışmaları

Joseph Ford isimli bir fotoğraf sanatçısı, bir süredir deneysel bir fotoğraf çalışması üzerine yoğunlaşmaya başlamış ve ortaya oldukça lezzetli görüntüler çıkmış. Joseph Ford yaptığı bu son çalışma serisinde fotoğraf karelerinde kullandığı modelleri, fotoğrafın arka planındaki görüntüler ile iç içe sokmayı hedeflemiş ve bunu da oldukça zeki ve geleneksel bir yöntem aracılığı ile başarmış.

Yaklaşık 5 yıl boyunca, fotoğraf karelerindeki görüntüleri bir örgü ustası olan Nina Dodd ile çalışmış olan Joseph Ford, fotoğraflarında kullandığı arka planlara uygun özel olarak örülerek hazırlanmış kıyafetler yaratmış.

Bazen bir deniz kenarında, bazen bir otobüsün içinde, bazense bir yürüyen merdivende yer alan mankenlerini Nina Dodd isimli örgücünün hazırladığı özel örülü kıyafetler ile giyindiren Joseph Ford, çektiği fotoğraflarda insan beynini gıdıklayan, transparan giysi süsü veren ve hayranlıkla bakabileceğimiz kareler ortaya koymuş.

Bakanları hayrete düşüren ve çektiği kareler ile oldukça etkileyici bir tat bırakan fotoğraf sanatçısı Joseph Ford şu açıklamalarda bulunuyor:

“Bu resimlerin her birini araştırmam ve planını yapmam için en az birkaç gün, bazen ise haftalar gerekiyor. Sonrasında Nina Dodd bazen haftalar, bazen ise aylar boyunca her bir kıyafeti örmek ile uğraşıyor.

Genel olarak ise şu düşünce ile bu seriye başladım, ‘Bir uçurumun kenarına karışan birini fotoğraflayabilir miyim?’ Bunu yapabileceğimi anladıktan sonra ise mükemmel bir yer aramaya gidiyorum ve çalışmalara başlıyorum.”

Lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri artık Joseph Ford’un insanları kamufle eden harikulade çalışmalarına doğru yolculuğa çıkaralım!

Ayrıca meraklısı için bilgi vermekte yarar var; Joseph Ford’un Nina Dodd ile birlikte yaptıkları bu proje yakın bir zaman evvel Hoxton Mini Press tarafından kitap haline getirilmiş. İlgilenenler kitabı çeşitli yabancı internet sitelerinden elde edebilirler.

Joseph Ford hakkında daha fazla bilgi almak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir