Efrahim: Fox TV’nin Başarılı Dizisi Mucize Doktor, Şampiyon Dizisini Nakavt Etti!
Başlıklar

Fox TV’nin Başarılı Dizisi Mucize Doktor, Şampiyon Dizisini Nakavt Etti!

Son haftaların en çok konuşulan dizisi olan Mucize Doktor, TRT 1’in büyük umutlarla ortaya koyduğu Şampiyon dizisinin final kararı almasına neden oldu. Yaşanan reyting krizinden ötürü Şampiyon dizisi izleyicileriyle erken veda etme kararı aldı.

  • Şampiyon dizisi neden yayından kaldırılıyor?

Mucize Doktor ile aynı gün aynı saatlerde yayınlanmakta olan Şampiyon dizisi, rakip diziye kaybettiği reytingler sebebi ile ekranlara veda ediyor.

Yayınlandığı 3 bölüm itibariyle oldukça olumlu tepkiler toplamayı başaran Şampiyon dizisi ne yazık ki TRT 1’in beklediği reyting oranlarına ulaşmayı başaramadı.

TRT, Şampiyon dizisinin çekim maliyetinin de oldukça yüksek oranlarda olması sebebiyle ani bir karar alarak 16. bölümde diziyi sonlandırmaya karar verdi.

  • Mucize Doktor dizisi konusu

The Good Doctor isimli Kore yapımından uyarlanarak Fox TV ekranlarına ulaşan Mucize Doktor, öncelikle usta bir ekipten oluşuyor. Ezel, Suskunlar, 20 Dakika gibi oldukça başarılı dizilerin senarist koltuğunda oturan Pınar Bulut, Mucize Doktor’un yönetmen koltuğunda oturuyor. Dizinin başrolünde ise oyunculuğunu izleyicilerine kanıtlamış olan Taner Ölmez yer alıyor.

Mucize Doktor, otizm ve savant sendromu hastası bir cerrahın hikayesini konu ediyor. Bilmeyenler için savant sendromu; genel zeka düzeyi ortalamanın altında olmasına karşın bir yahut birden fazla alan dahilinde aşırı bilgi sahibi olan kişilere konulan bir tanı olarak kabul ediliyor.

  • Şampiyon dizisi konusu

Şampiyon dizisi ise TRT 1’in uzun bir süredir çalıştığı projelerden bir tanesiydi. Yönetmen koltuğunda Müslüm filminden de tanıyacağınız Ketche lakaplı usta yönetmen Hakan Kırvavaç yer alıyor. Başrollerini Tolgahan Sayışman, Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi usta isimlerin yer aldığı dizi bir boksörün hikayesini anlatıyor.

Rakibini boks maçı esnasında yumrukları ile öldüren Kafkas lakaplı boksörün altın kemeri kazandığı gece mesleğini ve karısını kaybetmesi ile başlayan bu hikaye, oldukça çarpıcı ve izleyicileri etkilemeyi başaran konulara değiniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir