Star Wars: Klon Savaşları
Eğlence,  Video Galeri

Star Wars: Klon Savaşları Final Bölümü Fragmanı Yayınlandı

The Clone Wars çizgi filmi olarak da bildiğimiz Star Wars: Klon Savaşları animasyon dizisi final fragmanı ile karşımıza çıktı. Yıldız Savaşları serisinin animasyon uyarlaması olarak ekranlarda uzun yıllardır yer alan dizi, önümüzdeki haftalarda final bölümü yayınlayacağını duyurdu.

İlk defa 1977 yılında George Lucas önderliğinde yaratılmış bir sinema filmi ile karşımıza çıkan Star Wars evreni günümüzde en büyük popüler kültür ikonlarından bir tanesi olarak kayıtlara geçiyor. Henüz şimdiden kült mertebesine ulaşan Yıldız Savaşları serisi; halen daha çeşitli sinema filmleri, dizi uyarlamaları ve animasyon versiyonları ile evrenini genişletmeye devam ediyor.

George Lucas’ın ince ince dokuduğu Yıldız Savaşları pek çok kitap, müzik, video oyunu, çizgi roman, müzikal ve hatta tiyatro oyunlarına dahi ilham verdi. Star Wars: Asiler ve Star Wars: Direniş bunların en son çıkan örnekleriydi. Günümüzde ise şu anda Disney+ dijital video ağında devam eden The Mandalorian dizisi Star Wars evrenini hız kesmeden izleyicilere aktarma görevini üstlenmiş durumda.

Aynı zamanda bir de Star Wars: Klon Savaşları çizgi filmi unutulmaması gerekmemektedir. 2008 yılında yaklaşık bir buçuk saatlik bir film ile başlayan seri; çok büyük bir beğeni toplaması ile birlikte animasyon dizisi haline getirildi. Ülkemizde Cartoon Network çizgi film kanalında izlediğimiz Klon Savaşları daha sonra Netflix tarafından satın alındı ve son olarak ise Disney+ platformuna geçiş yaptı. Klon Savaşları tüm bölümleri ile izlemek isteyenler için halen daha Disney+’da gösterilmeye devam ediyor.

Star Wars: Klon Savaşları Final Bölümü

Star Wars: Klon Savaşları Final Bölümü Duyuruldu!

Proje tasarımı yine George Lucas tarafından yapılan ve hatta bazı bölümleri yine Lucas tarafından yönetilen Klon Savaşları 7. sezon yeni bölümleri ile Disney+’da haftalık formatta yayınlanıyor. Bilim kurgu ve macera ögelerini başarıyla bir araya getiren animasyon dizisi; bizleri henüz karanlık tarafa geçmeyen Anakin Skywalker karakterinin Klon Savaşları dönemine yolculuğa çıkarıyor.

Başta Anakin Skywalker olmak üzere diğer tüm Yıldız Savaşları karakterlerini derinlemesine analiz edebileceğimiz Star Wars: Klon Savaşları dizisi Obi-Wan Kenobi, Padmé Amidala, Yoda, Yüce Başkan Palpatine ve General Grievous gibi ünlü kahramanları tüm bilinmeyen hikayeleri ile gözler önüne seriyor. Daha önce hiçbir Star Wars filmi izlemeyen bir insanın dahi anlayabileceği şekilde tasarlanan The Clone Wars; yaratılan animasyon dili ile büyük beğeni topluyor.

Disney ve Lucasfilm yapımcılığında ekranlara gelen Star Wars: Klon Savaşları hayranları için üzücü bir haberimiz var. Ne yazık ki Disney, önümüzdeki haftalarda animasyon dizisinin final bölümü ile sona ereceğini kısa bir TV Spotu fragmanı eşliğinde duyurdu. 12 yıllık koca bir maceranın sonunu getirecek bu haber, dizinin son bölümü ile Star Wars’ın üçüncü bölümü olan Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı filmi ile dizinin uyumlu bir şekilde entegre olacağını müjdeliyor.

Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Star Wars: Klon Savaşları’nın da bir sonu olduğunu görüyoruz. Belki de dizinin daha fazla uzatılmaması, hikayenin sarpa sarmaması ve yeni hikayelere yoğunluk gösterilmesi açısında daha yararlı olacaktır. Star Wars: The Clone Wars yeni bölümleri 17 Nisan 2020’de Disney+ platformunda yayınlanacak. Star Wars: Klon Savaşları final bölümü ise 8 Mayıs tarihinde gösterilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir