Hayalet Komedisi
Mizah

Can Sıkıntınızı Giderecek En İyi 5 Hayalet Komedisi Filmi

Karantina günlerinde canınız sıkılıyor ve izleyecek yeni bir film arıyorsanız sizlere birbirinden güzel hayalet komedisi temalı filmlerden oluşan bir seçki hazırladık. İçinde az biraz korku, bol miktarda da komedi bulunan bu hayalet temalı filmler, iddia ediyoruz ki keyfinizi bir nebze olsun yerine getirmeye yetecek.

Sosyal izolasyon döneminde ne yazık ki tüm dünya olarak kötü zamanlar geçiriyoruz. Böylesine yorucu bir zamanda sizi daha da yoracak, ruh halinizi dibe sürükleyecek filmler izlemek pek de mantıklı tercihler olmayacaktır diye düşünüyoruz. Bunun için sizlere birbirinden keyifli ve sürükleyici hayalet komedisi içeren filmler derledik. Patlamış mısırınızı ve içeceklerinizi hazırladıysanız ailecek şöyle bir ekran karşısına kurulun… İşte birbirinden eğlenceli hayalet filmleri

1. Beetlejuice (Beterböcek) – IMDb Puanı 7,5

Beetlejuice filmi

Gotik filmlerin unutulmaz yönetmeni Tim Burton tarafından çekilen Beterböcek, hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edebilecek nadide bir film olarak karşımıza çıkıyor. Hayalet komedisi sevenlerin muhtemelen bir numarasına çoktan yerleştirdiği bu yapım, 1988 yılında çekilmiş olmasına karşın hiç mi hiç etkimiyor.

Filmde ölü bir çiftin evlerine taşınan sinir bozucu bir aile portresi ile karşılaşıyoruz. Bu aile evlerinde bulunan ruhları kovalamak için kötü kalpli bir ruh ile anlaşıyor ve işler adeta çığırından çıkıyor! Alec Baldwin ve Geena Davis’in evlerini korumak adına verdikleri çabada usta oyuncu Michael Keaton kötü niyetli hayalete hayat veriyor.

2. Just Like Heaven (Cennet Gibi) – IMDb Puanı 6,7

Cennet Gibi izle

Mark Waters yönetmenliğinde karşımıza çıkan Cennet Gibi filmi, izlemek isteyenler için fantastik bir hikayeyi romantik komedi çatısı altında bir araya getiriyor. Film esasında salt bir hayalet komedisi içermiyor. Ancak bir noktada hayalet komedisiyle oldukça güzel bütünleşiyor diyebiliriz.

David Abbot isimli peyzaj mimarı karakterimiz, San Francisco’ya taşınır ve Elizabeth’in evini kiralar. David kısa bir süre içerisinde ölü olarak bildiği ev sahibi Elizabeth ile evin içerisinde karşılaşır ve durumu açığa çıkarmaya uğraşırlar. Elizabeth hafızasını yitirmiştir ve onu yalnızca David görebilmektedir. Filmde David Abbot’a usta oyuncu Mark Ruffalo can verirken hayalet karakterimiz Elizabeth’i ise Reese Witherspoon canlandırmaktadır.

3. Scrooged (Benim Gecem) – IMDb Puanı 7,0

Scrooged izle

Richard Donner’ın başarılı rejisiyle sinema perdelerinde gördüğümüz Scrooged filmi, bencil ve pislik bir insan olarak tabir edilen bir televizyon yöneticisinin üç ruh tarafından ziyaret edilmesini anlatmaktadır. Noel zamanında geçen bu hikaye aynı zamanda en iyi yılbaşı filmleri arasında da kabul edilir. Filmde televizyon yöneticisini efsane aktör Bill Murray oynamaktadır.

4. The Frighteners (Sevimli Hayaletler) – IMDb Puanı 7,1

Hayalet Komedisi Filmi The Frighteners

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serileri ile tanıdığımız kült filmlerin yönetmeni Peter Jackson tarafından kameraya alınan Sevimli Hayaletler filmi, korku – komedi türünün en iyi yapımları arasında yer almaktadır. Eşini kaybettikten sonra psişik güçlerini fark eden Frank Bannister’ın hikayesini anlatan filmde, ana karakterimiz bu doğaüstü gücünü hayalet avlamak üzerine pazarlar ve ortaya oldukça eğlenceli anlar çıkar. Filmin başrolünde Geleceğe Dönüş serisinden de hatırlayacağımız Michael J. Fox yer almaktadır.

5. Ghost Town (Hayalet Şehir) – IMDb Puanı 6,7

Hayalet Komedisi Filmi Ghost Town

David Koepp’in ekranlara aktardığı Ghost Town filmi, izlemek isteyenler için IMDb puanı ciddiye alınmamalıdır. Zira hayalet komedisi seviyorsanız bu filmden de çok etkileneceğinizi düşünmekteyiz. Filmin başrolünde stand-up şovları ve başarılı dizi – filmleri ile tanıdığımız komedyen Ricky Gervais oturmaktadır.

Hayalet Şehir filmi Bertram Pincus adlı karakterin aniden ölmesi ile başlıyor. Ancak burada tuhaf olan aniden ölmesi değil, 7 dakika sonra dirilmesi ve sonrasında süper güçlere sahip olması… Tekrar yaşama dönen Pincus, bugüne kadar hayatını kaybeden tüm insanları, yani hayaletleri görme yeteneğine sahip olmuştur. Fakat bu durum Pincus için bir kabusa dönüşür, çünkü tüm ölüler Pincus’tan çeşitli isteklerde bulunurlar ve Bertram Pincus bir çeşit temsilciye dönüşür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir