Hızlı ve Öfkeli 9
Eğlence

Hızlı ve Öfkeli 9, Coronavirüs Sebebiyle 1 Yıl Ertelendi

Vin Diesel’in başrolünde oynayacağı heyecanla beklenen aksiyon filmi Hızlı ve Öfkeli 9, Corona Virüsü endişeleri yüzünden vizyon tarihini erteledi. 22 Mayıs 2020 tarihinde sinema ekranlarına ulaşması beklenen yapımın bir yıl sonra vizyona gireceği öğrenildi.

Corona Virüsü enfeksiyonunun tüm dünyayı tehdit altına alması ile beraber pek çok kalabalık organizasyonun iptal edilmesi ile karşılaştık. Bunun içerisinde çok sayıda sinema festivalinin de bulunduğunu, ayriyeten büyük gişe yapması beklenen filmlerin de vizyon tarihlerini ertelediğini biliyoruz.

Uzun yıllardır merakla beklenen James Bond 007: Ölmek İçin Zaman Yok adlı son Bond filminin 2020’nin belirsiz bir tarihine ertelendiğini öğrenmiştik. Bunun akabinde yılın en çok gişe hasılatı yapması beklenen bir diğer filmi Fast & Furious 9 yapımının da ertelendiği haberleri ortaya çıktı. Coronavirüs yüzünden filmin gişe sayısının oldukça düşük rakamlara ulaşacağı tahmin edildiği için yapımın daha konforlu ve halkın sağlığını tehdit etmeyecek bir dönemde ekran karşısına çıkması planlandı.

Hızlı ve Öfkeli 9 Filminin Vizyon Gösterimi 2 Nisan 2021 Tarihine Ertelendi!

Başrolünde Vin Diesel’in yer alacağı Hızlı ve Öfkeli 9 yapımında Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Charlize Theron ve Helen Mirren gibi başarılı oyuncuların yer alacağı biliniyordu. Ayriyeten WWE Smackdown adlı Amerikan güreşi şovundan da bildiğimiz John Cena, kadroyu renklendirecek isimler arasındaydı.

Ancak pek çok kültürel organizasyonun karşılaştığı gibi Hızlı ve Öfkeli 9 da Corona Virüsü endişelerine sebep olarak gösterim tarihlerini erteleme kararı aldı. Normal şartlar altında önümüzdeki haftalarda izlememiz gereken filmi ne yazık ki sağlık şartları gereğince bir yıl sonra izleme şansına erişebileceğiz.

Filminin gösterimini çok uzak tarihlere öteleyen Universal Studios şirketi, yaptığı bir açıklama dahilinde; İtalya, Güney Kore ve Çin gibi önemli gişe rakamı elde edebilecekleri ülkelerin Corona Virüsü enfeksiyonu kaynaklı sinema salonlarını tamamen kapattığını, dolayısıyla bu şartlar altında vizyon gösterimi planlamanın güç olacağını ekledi. Ayrıca bilindiği kadarıyla ABD’de de virüs salgınına önlem olarak sinema salonlarının önümüzdeki tarihlerde tamamen askıya alınması bekleniyor.

Hızlı ve Öfkeli 9

Bunun yanı sıra sinema salonu açık olan çoğu ülkede de yine salgına bağlı olarak gişe sayılarının epeyce düştüğü gözlendi. Hal böyleyken birçok filmin ve organizasyonun iptal edilmesi ya da tarihlerini erteleme kararı alması hiç de anormal karşılanmıyor. Aksiyon ve araba yarışı tutkunlarının hayranlıkla izlediği Hızlı ve Öfkeli serisinin dokuzuncu filmi; tüm bu sebeplerden ötürü 2 Nisan 2021 tarihinde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir