Efrahim: Sanat Yönetmeni Stephen McMennamy’nin Birbirinden Şaşırtıcı 16 Fotoğraf Kolajı
Tuhaf

Sanat Yönetmeni Stephen McMennamy’nin Birbirinden Şaşırtıcı 16 Fotoğraf Kolajı

Atlanta merkezli yaratıcı sanat yönetmeni ve İnstagram fenomeni Stephen McMennamy, yaptığı fotoğraf kolajları ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Günümüzde Adobe tarafından geliştirilen Photoshop ve Illustrator gibi pek çok sanat aracı ve yazılımının yardımıyla ortaya oldukça ilgi uyandırıcı ve şaşırtıcı fotoğraf kolajları çıkaran McMennamy, daha önce çeşitli yarışmalarda En İyi İnstagram Kullanıcısı Ödülü gibi çeşitli ödüller almasıyla popülaritesini gitgide yükseltmeyi başarmıştı.

Yarattığı ilgi çekici ve heyecan verici fotoğraf kolajları ile belki de alanında en parlak isimlerden biri olarak kabul gören sanat yönetmeni Stephen McMennamy, uzun bir süredir devam eden dijital kolaj serisine ComboPhoto ismini veriyor. Oldukça dikkat çeken bu projeyi daha çok kişisel bir seri olarak kabul eden McMennamy, birbiriyle asla ilişkisi olmayan eşyaları ve eğlenceli sahneleri bir araya getirerek tek bir fotoğrafta vücut bulmalarını sağlıyor. Birleştirdiği iki ayrı fotoğrafı oldukça dikkatli bir şekilde ikiye bölüyor ve yan yana ya da üst üste getiriyor ve adeta ufuk açıcı, büyüleyici kolajlar yaratıyor.

Ayrıca McMennamy’nin bir diğer takdir edilesi tarafı ise yaptığı fotoğraf kolajlarının yanı sıra çektiği hiçbir fotoğrafta stok görüntü kullanmaması. Yani McMennamy birleştirdiği tüm fotoğrafları, alanındaki diğer birçok insanın yanı sıra tek tek kendisi çekiyor ve o büyüleyici atmosferi adeta ilmek ilmek tek başına dokuyor.

Stephen McMennamy, tasarladığı büyüleyici fotoğraf kolajları ile alakalı olarak şu ifadelerde bulunuyor:

Başlangıçta yalnızca bir kolaj uygulaması ile oynuyordum, çeşitli resimler yükledim. Bir balonla kızımın başı arasındaki benzer şekilleri fark ettim, ikisini birleştirdim ve her şey böyle başladı. Sadece birleştirebileceğim başka şeyler aramaya başladım.

İşte başarılı sanat yönetmeni ve İnstagram fenomeni Stephen McMennamy’nin birbirinden ufuk açıcı 16 kolaj çalışması…

Stephen McMennamy’nin diğer çalışmalarına göz atmak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir