Efrahim: Bugün İtibariyle Vizyonlarda Yerini Alan Yerli ve Yabancı 5 Sinema Filmi
Yaşam/Hobi

Bugün İtibariyle Vizyonlarda Yerini Alan Yerli ve Yabancı 5 Sinema Filmi

Bildiğiniz gibi her Cuma günü vizyonda yer alan filmler yenileniyor ve yeni filmler izleyici karşısına sunuluyor. Bu hafta vizyona giren birbirinden farklı toplamda 5 film var. Bu filmlerden 2 tanesi yerli film olurken, diğer 3 tanesi yabancı filmlerden oluşuyor.

  • 1. Parazit

Filmekimi kapsamı altında sınırlı sayıda salonda vizyona giren Parazit filmi, şimdi nihayet sinema perdelerine ulaşıyor. Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho’nun Altın Pamiye ile evine döndüğü Parazit filmi, sanat sineması severler için belki de bu ayın en çok merak edilen filmi.

Gerilim ve dram ögeleri ile oluşturulan Parazit, artık bir metropol hali alan Seul kentinde, bir apartmanın bodrum katında hayatını sürdürmekte olan Kim ailesinin oğullarının, varlıklı bir aile olan Park ailesinin kızlarının özel öğretmeni olması ile başlayan bir hikayeyi bizlere sunuyor.

  • 2. Terminatör: Kara Kader

Daha önce Deadpool’un yönetmen koltuğunda hatırladığımız Tim Miller, bu büyük bilim kurgu ve aksiyon ögeleri taşıyan filmde de yönetmen olarak karşımıza çıkıyor.

Artık kült bir seri haline gelmiş Terminatör’ün yaratıcısı olan James Cameron, bu filmde de yapımcı koltuğunda. Aynı zamanda filmde Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis gibi büyük isimler de yer alıyor.

  • 3. Palyaço

Korku severler için haftanın belki de en cazip filmi olan Palyaço, bir grup hayalet avcısının palyaçolar tarafından işgal edilmiş bir motelin gizemini çözmeye çalışmasını izleyicilere sunuyor.

  • 4. Araf 3: Cinler Kitabı

Haftanın bir diğer korku filmi olan Araf: 3, seriyi daha önce takip edenlerin de bildiği gibi yerli korku sinemasında önemli bir rol üstleniyor. Film, kardeşini kurtarmak için cinler aleminden yardım almaya çalışan bir kızın ve bu kızın arkadaşlarının hikayesini anlatıyor.

  • 5. Merhaba Güzel Vatanım

Ahmet Ümit’in senaryosunu kaleme aldığı bu film, Nazım Hikmet ile Ahmet Ümit’in hayatlarındaki benzer yanları ekranlara taşıyor. Filmde Nazım Hikmet’i başarılı oyuncu Yetkin Dikinciler canlandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir