Leyla ile Mecnun
Yaşam/Hobi,  Foto Galeri

Ağlatma Garantili 5 Duygusal Leyla ile Mecnun Bölümü

2011 yılında TRT 1 kanalında yayına başlayan Leyla ile Mecnun dizisi içeriğinde yer alan absürt komedi ögeleri sayesinde günümüzde efsane Türk dizileri arasında yerini aldı. Onur Ünlü yönetmenliğinde ekranlara gelen dizi kısa süre içerisinde adeta fenomen haline geldi. Leyla ile Mecnun’un gerek komik gerekse duygusal sahneleri halen daha çok izlenmeye devam ediyor.

Burak Aksak tarafından yazılan Leyla ile Mecnun’u mutlaka duymuş olmalısınız. Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Osman Sonant, Cengiz Bozkurt gibi önemli başarılı oyuncuları bir araya getiren oyuncu kadrosu ile Leyla ile Mecnun ekibi, tüm Türkiye’nin içini ısıtacak bölümler ile her hafta karşımıza çıkıyordu. 2013 yılında ekranlara veda eden absürt komedi dizisi, ne yazık ki ekranlara bir final bölümü yapamadan veda etmek zorunda kalmıştı. Ancak geçtiğimiz aylarda Burak Aksak, Leyla ile Mecnun kitabı yazarak diziye alternatif bir final oluşturmuştu.

Komedi dizisi olarak bilinen Leyla ile Mecnun’un bir o kadar güçlü duygusal sahneleri de olduğunu söylemek isteriz. Diziyle henüz tanışmadıysanız bu içerik sizler için güzel bir fırsat olabilir. Eğer Leyla ile Mecnun’un eski bölümlerini izlemek pek çok insan gibi sizin de vazgeçilmez bir eğlenceniz ise, bazı duygusal sahnelerin hep birlikte yeniden üzerinden geçebiliriz. İşte izlerken gözünüzden yaşlar getirecek en duygusal Leyla ile Mecnun sahneleri ve bölümleri

5. Şekerpare (Leyla ile Mecnun’un 17. Bölümü)

Leyla ile Mecnun Şekerpare

Leyla ile Mecnun’un en sevilen karakterlerinden biri olan İsmail Abi, gerçek aşkı Şekerpare ile tanışır. Tüm dizi boyunca yalnızca bu bölümde göreceğimiz Şekerpare karakteri, daha sonraki bölümlerde de adından sıkça söz ettirecek, İsmail Abi için acı bir yara olarak kalacaktır. Şekerpare, İsmail Abi’ye İstanbul’dan ayrılmak zorunda olduğunu söyleyip gider ve dizinin en can alıcı repliği duyulur: “Ama ben güçlü olmak istemiyorum ki… Ben Şekerpare’yi istiyorum…

4. Ama Babacığım (Leyla ile Mecnun’un 58. Bölümü)

Leyla ile Mecnun Ama Babacığım

Yavuz’un sevgilisi Eylül, yıllar önce küstüğü babası ile yeniden karşılaşır. Eylül’ün Babası (Hasan Kaçan) ölmek üzeredir, fakat Eylül ona inanmaz. Yavuz, İskender, İsmail Abi ve Mecnun bir araya gelerek Eylül’ün babasının evinde çalışmaya başlarlar. Babasının tek isteği son anlarında kızının yanında olmasıdır.

3. Dünyanın Sonu (Leyla ile Mecnun’un 10. Bölümü)

Leyla ile Mecnun Dünyanın Sonu Bölümü

Mecnun, Leyla’ya evlenme teklifi etmek üzeredir. Ancak Aksakallı Dede, Mecnun’a Leyla ile ayrılması gerektiğini, aksi taktirde dünyanın sonunun geleceğini söyler. Mecnun kararından dönmediği sürece dünyada işler ters gitmeye başlar, ortalık felaket yerine dönmüş ve herkes birbiriyle kavga etmektedir.

2. Hoşça Kal (Leyla ile Mecnun’un 20. Bölümü)

O Gemi Bir Gün Gelecek

Leyla ile Mecnun birinci sezon finali olarak da bilinen yirminci bölüm, Leyla’nın Arda ile birlikte ABD’ye gitmesini konu alıyor. Ancak öte yandan karşımıza çıkan flashback sahneleri ile İsmail Abi’nin babası ile olan ilişkisini ve “İsmail Abi neden pullu ceket giyiyor?” sorusunun cevabını öğreniyoruz. Leyla ile Mecnun’un sevilen repliklerinden biri olan “O gemi mutlaka bir gün gelecek!” bu bölümde geçmektedir. Ayrıca Ali Atay tarafından seslendirilen Yalan şarkısı da yine aynı bölümün finalinde çalmaktadır.

1. Kimi Vedalarda Hoşça Kal Denmez (Leyla ile Mecnun’un 30. Bölümü)

Kimi Vedalarda Hoşça Kal Denmez

Leyla ile Mecnun’un setinde meydana gelen kavga olayları sebebiyle bildiğiniz üzere dizideki Leyla, Arda ve Zeynep karakterleri rollerinden ayrılmışlardı. Bunun üzerine senaryoda Leyla karakteri bir trafik kazasında hayatını kaybedecek ve Mecnun bu acı gerçek ile yüzleşecektir. Büyük bir ruhsal bunalıma giren Mecnun, bir yıl boyunca hiç konuşmayacak ve odasından çıkmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir