Luppo Alan Adam
Başlıklar,  Nedir ?

Şölen, Luppo Satın Alan Adamın Gerçek Hikayesini Açıkladı

Geçtiğimiz hafta sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte bir vatandaşımız marketten Şölen markasının Luppo kekini satın alması ile sosyal medyada viral haline gelmişti. Pek çok insan Luppo’nun daha iyi bir şekilde reklamı yapılamayacağını ve söz konusu adama Şölen’in iş vermesi gerektiğini savunurken; Şölen şirketi nihayet konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

Geçen hafta Cuma günü akşam saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirildiğini ilan etmişti. Bu haber üzerine vatandaşlar evlerine erzak depolamak üzere marketlere yönelmiş ve ortaya oldukça absürt kareler çıkmıştı. Örneğin bir vatandaşımız elinde iki kola şişesi ile sıraya girerken, buna benzer ürünler satın alan insanlar sosyal medyada espri konusu olmuştu.

Şüphesiz ki o gecenin en dikkat çeken karesi, meşhur Luppo olayı olmuştu. Sosyal medya sitelerinde yüz kişilik bir sıraya girip elinde yalnızca bir Luppo’yla sıraya giren vatandaşımız büyük alay konusu olmuş, birbirinden komik paylaşımlar gelmişti. Ancak ilerleyen günlerde Luppo alan adamın –gerçek olmayan– bir hikayesi paylaşılmış ve adamın işsiz olduğu, markette makarna, ekmek gibi ürünler bulamadığı için aç kalma korkusu ile Luppo satın aldığı söylenmişti.

Luppo

Şölen, Luppo Alan Adam ile İlgili Açıklama Yaptı

Twitter’da dolaşan Luppo geyikleri bir taraftan çok gülünmek ile birlikte bir diğer taraftan sosyal dayanışmaya dönüştü. Pek çok insan Luppo’nun sahibi olan Şölen firmasının Luppo’yla sıraya giren adama iş vermesi gerektiğini savundu. Zira bu viral olayı Luppo’nun hiçbir reklamından elde edemeyeceği kadar geniş kitlelere yayılmasına sebep olmuştu.

Change.org imza toplama sitesi üzerinden Şölen’in bu vatandaşımıza iş vermesi kampanyaları üzerine firma nihayet olayı açıklığa kavuşturdu. Luppo alan adamın fotoğrafı, vatandaşımızın işsiz olduğu haberleri ile sosyal medyada dolanmaya başlamıştı. Şölen firması bu durumun gerçek olmadığını, kendisi ile iletişime geçtiklerini, ancak mevzubahis kişinin bir işyeri sahibi olduğu dile getirildi.

Şölen’in bu açıklaması üzerine olayın iddia edildiği gibi maddi yetersizliklerden kaynaklı olarak gerçekleşmediği ortaya çıktı. Ayrıca Şölen firması yine bir başka iddiayı yanıtladı. Luppo alan adam sayesinde şirketin satışlarının beş kat arttığı söyleniyordu. Ancak Şölen bu artışın en fazla %20 oranında artış gösterebileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir