Luppo
Başlıklar,  Nedir ?

Sosyal Medyanın Yeni Virali: Luppo Olayı Nedir?

Sosyal medya üzerinde son zamanlarda sıklıkla geyiği yapılan Luppo mizahının ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz? “Luppo’suz yapamam,” gibi pek çok sloganı çıkan bu viral insanları güldürmeye devam ediyor. Ancak az bilinen bir şey var ki; bu viralin arkasında oldukça hüzünlü bir hikaye yatıyor.

Luppo ne demek, diye düşünüyor ve işin içinden bir türlü çıkamıyorsanız aslında bunun cevabı hiç de karmaşık değil. Burada bahsi geçen Luppo’nun bildiğimiz kek markası olduğunu söyleyebiliriz. Peki ya durup dururken neden bir anda Luppo’yu sosyal medyanın her tarafında gördük?

Luppo Neden Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu?

Luppo nedir, sorusunun cevabını aldıysanız şimdi size bu viralin nereden ortaya çıktığından bahsedelim. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Cuma günü hafta sonunu kapsayacak şekilde 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Koronavirüsü salgınını azaltmak umuduyla alınan bu karar pek çok tartışmayı ortaya çıkarmış, ancak beklenmedik bir şekilde yeni bir sosyal medya mizahı doğmasına neden olmuştu.

Luppo Olayı Nedir?

Luppo tartışması nereden çıktı? Sokağa çıkma yasağı kararının alınmasından yaklaşık iki saat kala sokağa dökülen insanlar, kimi zamanlar absürt birtakım ürünler satın alarak dikkatleri üzerine çektiler. Özellikle de 100 kişilik bir market sırasına girip herkes ekmek alırken bir paket Luppo satın alıp bekleyen bir vatandaşımız adeta bir Twitter fenomeni haline geldi.

Luppo Olayının Arkasından Bir İşsizlik Dramı Çıktı

Sosyal medyanın tartışma konusu olan, insanların güldüğü kadar sebebini de merak ettiği Luppo’yla ilgili bu fotoğraf; ne yazık ki arkasında duygusal bir hikaye barındırıyordu. Şimdilik gerçekliği doğrulanmış olmasa da bir Twitter kullanıcısı, yaşanan olayın perde arkasını takipçileri ile paylaştı.

Kendisinin kapı komşusu olduğunu ifade eden kullanıcı, fotoğraftaki ağabeyimizin Koronavirüsü olaylarından önce işten çıkartıldığını ve maddi durumunun yetersiz olduğunu dile getirdi. 10 Nisan Cuma günü sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde ise komşusundan küçük miktarda bir borç para istemiş ve markete yönelmişti. Ancak basına geç servis edildiği için ağabeyimiz fırınlardan ekmek dağıtılacağını bilmiyordu.

Markete gidip ekmek, makarna gibi gıda ürünleri satın almak isteyen ağabeyimiz, almak istediği tüm ürünler kalabalıktan ötürü tükenince apar topar karnını doyurmak üzere herhangi bir yiyecek satın almak istemiş. Dolayısıyla eline ilk gelen ürün Luppo’ymuş. Yani bütün bu Luppo viralinin arkasında maalesef ki yalnızca aç kalma korkusu yatıyormuş.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir