Ücretsiz İnternet
Başlıklar

Ulaştırma Bakanlığı, Herkese 1GB Bedava İnternet Verecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 81 milyon internet kullanıcısı için Ramazan ayında 1GB ücretsiz internet tanımlanacağını açıkladı. Koronavirüsü döneminde tüm vatandaşlarımızın daha fazla internete ihtiyaç duyması ile birlikte önümüzdeki günlerde böyle bir hediye ile karşılaşacağımız duyuruldu. Bunun yanı sıra Sağlık sektöründe çalışan tüm vatandaşlarımız için ise 15GB ücretsiz internet desteği verileceği eklendi.

Koronavirüsü günleri boyunca pek çok vatandaşımızın kendilerini gönüllü karantina altına alması ile birlikte telefon ve bilgisayar kullanımında büyük bir artış yaşandı. Zira canı sıkılan pek çok insanın internette daha fazla vakit geçirdiği açıkça görülüyordu. Bunun üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, GSM operatörleri ile yaptığı görüntülü konuşmalardan sonra oldukça müjdeli bir haber paylaştı. Karaismailoğlu bu sevindirici haberi şu cümleler ile ifade etti:

İhtiyaç haline gelen internet kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza ayrıca bir yük getirmemesi amacıyla tüm GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız adına bir destek istedik. Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakat ile tüm operatörlerimiz, 81 milyon internet kullanıcısı vatandaşımızın her birine Ramazan Ayı’nda 1’er GB interneti ücretsiz sağlayacak.

Aynı zamanda bilindiği üzere öğrencilerin uzaktan eğitim sistemi kapsamında; derslerini takip etmesi için EBA ve TRT EBA TV sistemleri devreye girmişti. İnternetten derslere katılmak ve ödev yapmak üzere tüm öğrencilere 8GB ücretsiz internet paylaşılmıştı. Ancak yukarıda belirtilen 1GB ücretsiz interneti yalnızca öğrencilerin değil, 65 yaş üstü de dahil olmak üzere tüm vatandaşlarımızın kullanabileceği öğrenildi. Hiçbir vatandaşı ayırmaksızın getirilen bu kampanya için Adil Karaismailoğlu Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’a teşekkürlerini iletti.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Sağlık Personelleri için 15GB Ücretsiz İnternet Tanımlanacak!

Sağlık sektöründe çalışan personellerimiz için daha kapsamlı bir hediye sunulacağını ifade eden Adil Karaismailoğlu; 780 binden fazla sağlık çalışanı için 2 ay süreli olarak 5GB internet ve 500 dakika konuşma fırsatı sağlamaya başladıklarını dile getirdi. Ayrıca yaklaşık olarak 45 bin kişilik Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Merkezleri çalışanlarına artı olarak 10 bin dakika ücretsiz sesli konuşma imkanı sağlandığı iletildi.

Konuşmasının devamında Karaismailoğlu, Koronavirüsü döneminde evlerine gitmekte; aileleri ile iletişim kurmakta zorlanan sağlık çalışanlarına ellerinden gelebilecek tüm desteği sağlamaya hazır olduklarını söyledi. Buna istinaden 12 bin 864 saha çalışma ekibine sevdikleri ile daha rahat iletişim kurabilmeleri; görüntülü sohbet yapabilmeleri için 3 ay süreli olarak 15GB bedava internet ve 15 bin dakika sesli görüşme hizmeti sunulacağı söylendi. Böyle zorlu bir dönemde ellerinden gelen tüm çabaları gösterdikleri için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir