Netflix Ekran Kilitleme Özelliği
Başlıklar,  Sosyal Medya

Netflix Android Uygulaması İçin Ekran Kilidi Özelliği Geldi!

Dünyaca ünlü dijital streaming platformu Netflix, artık dikkatinizi dağıtmamak için oldukça kullanışlı bir ekran kilidi özelliği getirdi. Şimdilik yalnızca Netflix’in Android aplikasyonu için getirilen bu ayar kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Ancak ekran kilidi özelliğinin iOS’a ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

Ülkemizde de gayet popüler bir ücretli dizi – film izleme platformu olan Netflix, özellikle de şu Koronavirüsü günlerinde pek çok insanın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Evde canı sıkılan ve yapacak bir şey bulamayan birçok insan Netflix’te film izleyerek zamanını doldurmaya çalışıyor. Üstelik platform kullanıcıların daha rahat bir şekilde film izleme deneyimi sağlaması için kullanışlı yeniliklerde bulunuyor.

Telefondan Netflix izlerken eliniz sürekli ekrana değiyor ve izleme keyfiniz bozuluyor mu? Bazen sizin yerinize çocuklarınız da parmağını ekrana dokundurarak yanlışlıkla videoyu kapatabiliyor ya da içeriği ileri ve geri sarabiliyor. Bu Netflix’teki mobil kullanıcıların oldukça sık karşılaştığı bir problemdi. Ta ki bugüne kadar…

Netflix Android Uygulamasında Ekran Kilidi Özelliği Nasıl Açılır?

Android işletim sistemini destekleyen bir akıllı telefon ya da tablet cihazı üzerinden Netflix’e giriyorsanız artık yanlışlıkla videoyu kapatma probleminin ustalıkla önüne geçebileceksiniz. Çünkü platform Android kullanıcıları için benzersiz bir güncelleme getirdi. Yapmanız gereken tek şey bundan sonra Ekran Kilitleme butonuna tıklayarak telefonunuzun karşısına oturup film izlemek olacak.

Netflix Ekran Kilitleme Nasıl Açılır?

Netflix ekran kilitleme özelliği nasıl açılır, diye düşünüyorsanız bu yalnızca birkaç saniyenizi alacak bir işlemden oluşuyor. Netflix’in ekran kilitleme özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz:

  • 1. Öncelikle Netflix’ten izlemek istediğiniz içeriği açın.
  • 2. Sol alt köşede bulunan Ekran Kilitleme butonuna çift tıklayın.
  • 3. İşlemi onaylayın ve izlemeye devam edin.

Evet, gördüğünüz gibi sadece bu adımları uygulayarak Netflix izleme keyfinizi kesintiye uğratmadan sürdürmeniz mümkün görünüyor. Bu sayede özellikle de kalabalık bir şekilde video izlerken herhangi bir kimsenin ekrana dokunup içeriğe müdahale etmesi imkansız hale geliyor. Eğer ekran kilidi özelliği kapatmak istiyorsanız yine Ekran Kilitleme butonuna çift tıklayarak işlemi kapatabilirsiniz.

Netflix’in bu özelliği şimdilik yalnızca Android kullanıcılarına sunduğunu tekrardan hatırlatmak isteriz. Ancak önümüzdeki haftalarda çok yüksek bir olasılıkla ekran kilitleme ayarı iOS kullanıcıları için de sunulacaktır. Hatta bu özelliğin ilerleyen dönemlerde masaüstü için Netflix arayüzüne de eklenmesi gayet olası diyebiliriz. İyi seyirler dileriz!

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir