Efrahim: Arkadaşlık Sitesi Sentimente, Gerçek Sevginin Nasıl Göründüğünü 9 Fotoğraf Karesiyle Kanıtladı!
Nasıl Yapılır ?,  Tuhaf

Arkadaşlık Sitesi Sentimente, Gerçek Sevginin Nasıl Göründüğünü 9 Fotoğraf Karesiyle Kanıtladı!

Arkadaşlık sitesi olan Sentimente, sevginin üzerimizdeki etkisini görmemizi sağlamak adına olağanüstü güzellikte bir proje üretti. Bu projeyi gerçekleştirmek üzere 9 kişiyi bir fotoğraf çekimi için stüdyolarına davet ettiler. Katılımcıların fotoğraf çekimi ile ilgili aldığı tek bilgi bir portre çekimi yapılacak olmasıydı. Katılımcılardan yalnızca kameraya bakıp gülmeleri istendi. Ancak katılımcıların hiç beklemediği anda, deneyi düzenleyen kişiler birer video mesajı oynattılar; bu videolarda katılımcının eşi, sevgilisi, ailesi, evcil hayvanı, çocukları gibi en sevdiği kişiler yer alıyordu. Videodan önceki ve sonraki hallerini fotoğraflayan Sentimente ekibi ortaya oldukça değerli bir çalışma çıkardı. Çünkü bütün denekler en sevdiği kişiyi görünce gerçekten gülmeye başladı ve tüm doğallıklarını tek tek ortaya döktüler.

Projeyi gerçekleştiren fotoğraf sanatçısı Mihnea Ratte şu açıklamalarda bulundu:

Projenin amacı sevginin bizi daha iyi hissettiren bir duygu olduğunu göstermeye çalışmaktı. Herkes bir fotoğraf çekimi için davet edildi ve ilk portrelerini çektikten sonra, kameramın yanındaki masaya bakmalarını istedik. Masada duran tablette kişinin sevdiklerinin çektiği ve ‘Seni seviyorum,’ dedikleri videolarını oynattık. Modellerin ne yapacağına dair hiçbir fikrim elbette yoktu. Tepkileri sayesinde fotoğraflar bu hale geldi.

Ayrıca Ratte, bu proje sayesinde aldığı en önemli kazanımın, insanların tüm bedenlerinde sevginin belirgin bir hale geldiğinin farkına varmak olduğunu da dile getirdi. Ortaya çıkan bu şahane fotoğraflara baktığımız zaman fotoğraf sanatçısı Ratte’nin ne kadar iyi bir iş çıkarmış olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Hadi şimdi bu mükemmel çalışmaya hep beraber bir göz gezdirelim!

Arkadaşlık sitesi Sentimenti’ye ulaşmak ve fotoğraf sanatçısı Mihnea Ratte’nin diğer çalışmalarını keşfetmek için: Sentimente Mihnea Ratte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir