Efrahim: Cem Yılmaz’ın Yeni Projesi Karakomik Filmler İle İlgili Merak Edilen 7 Bilgi
Sanat

Cem Yılmaz’ın Yeni Projesi Karakomik Filmler İle İlgili Merak Edilen 7 Bilgi

Cem Yılmaz’ın neredeyse bir yıldır beklediğimiz son projesi olan Karakomik Filmler, nihayet ilk iki filmi 2 Arada ve Kaçamak ile bugün itibariyle vizyonlarda yerini alıyor. Daha sonra başka ikişer filmler ile devam edecek olan bu seri hakkında en çok merak edilen 7 bilgiyi bir araya getirdik.

  • 1. Tek bilet, iki film!

Öncelikle Karakomik Filmler hakkında bilinmesi gereken en temel şey, sinema salonuna girdiğinizde tek bilet karşılığında iki film seyretme imkanı yakalayacağınızdır. Tematik olarak da birbirinden uzak görünen bu iki film, sizlere bambaşka bir sinema deneyimi sunacak.

  • 2. Filmin vizyon tarihi neden değişti?

Bildiğiniz üzere Karakomik Filmler’in ilk iki filmi aslında Ocak ayında vizyona girecekti. Ancak bir anda ülkenin gündemine oturan Patlamış Mısır Krizi ile beraber Cem Yılmaz filmi geri çekme kararı aldı ve böylelikle film bu kadar geç karşımıza çıktı.

  • 3. Karakomik Filmler ne demek?

Karakomik Filmler ismi tahmin edilebileceği üzere kara komedi türünden gelmektedir. Yani güler misin ağlar mısın diye kodladığımız film türü var ya, bu filmler de tam o dozda olacak gibi görünüyor! Özellikle ilk film 2 Arada’nın aşırı duygusal, ikinci film Kaçamak’ın aşırı eğlenceli tanıtım filmleri de bunun böyle olacağına örnek nitelikle.

  • 4. Devam filmleri ne zaman gelecek?

Karakomik Filmler’in devam filmleri olan Deli ve Emanet, 2020’nin Ocak ayında karşımıza çıkacak. Aşağı yukarı benzer bir kadro göreceğimiz bu diğer iki filmde de yine birbirinden bağımsız, kara komedi özellikleri barındıran filmler seyredeceğiz.

  • 5. Filmde sürpriz bir oyuncu da yer alıyor: Alican Uğur

İsmini şimdiye dek pek fazla işitmemiş olsak da Alican Uğur, MFÖ grubundan ve özellikle de Cem Yılmaz’ın filmlerinden aşina olduğumuz Özkan Uğur’un oğludur. Alican Uğur yurtdışındaki oyunculuk eğitiminin ardından Karakomik Filmler ile ilk kez beyaz perdede karşımıza çıkacaktır.

  • 6. Karakomik Filmler projesi ne zaman başladı?

Cem Yılmaz’ın açıklamalarına göre Karakomik Filmler projesi aslında uzun yıllardır usta komedyenin aklında olan bir iş. Hatta karşımıza çıkacak hikayelerin bir kısmı 90’lardan, 2000’li yılların başından beri bekliyor.

  • 7. Karakomik Filmler projesi daha ne kadar devam edecek?

Cem Yılmaz’ın verdiği bir röportajdan öğrendiğimiz kadarıyla büyük olasılıkla 2020 yazında yeni bir Karakomik Filmler daha çekilecek.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir