KOVID-19
Yaşam/Hobi,  Tuhaf

KOVID-19 ile İlgili En İlginç 5 Komplo Teorisi

Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan KOVID-19, henüz ne yazık ki nasıl çıktığına dair büyük bir bilinmezliğe sahip. Pek çok uzman Coronavirüsü enfeksiyonunun Wuhan’da yer alan hayvan pazarlarından çıktığına neredeyse kesin gözüyle baksa da internette çok çeşitli komplo teorileri bulunuyor.

Bu komplo teorilerinin kimileri neredeyse deli zırvası olarak nitelendirilebilir iken, kimileri ise gerçekten insanın aklında ufak bir soru işareti bırakmıyor değil… Elbette ki bu komplo teorilerini çok da ciddiye almamak gerekiyor; çünkü adı üzerinde bunlar sadece teori…

5. Coronavirüs, ABD hükümeti tarafından mı yaratıldı?

Donald Trump Coronavirüsü

Yukarıdaki soruyu ortaya atan, Kanal One adlı bir Rus televizyon kanalıydı. Kanaldaki bir haber spikeri, Corona Virüsü salgınının Donald Trump’ın emriyle tasarlandığı iddia edildi. Buna sebep olarak ise Trump’ın Çin ekonomisini batırmak için böyle bir girişimde bulunduğunu ekledi. Ayrıca bu sayede ABD’nin Çin’e aşı satmayı düşündüğünü de söyleyerek teorisini genişletti.

4. Medyum yazar Sylvia Browne, Kehanetler kitabında KOVID-19 salgınının geleceğini biliyordu.

Sylvia Browne Kehanetler Kitabı

Psişik ve medyum kimliğiyle öne çıkan Sylvia Browne, 2004 yılında yazdığı Prophecy (Kehanetler) kitabında Corona Virüsü enfeksiyonundan bahsediyordu. 2013 yılında hayatını kaybeden Browne, 16 yıl önce yazdığı bir kitapta Korona Virüsü enfeksiyonunu nasıl biliyordu? Sosyal medyada oldukça popüler olan bu kitap, Browne’un geleceği gördüğünü ya da tahmin ettiğini ortaya çıkardı. Şimdilerde pek çok sosyal medya kullanıcısı, Sylvia Browne adlı medyumun Coronavirüsünü bildiğini düşünüyor.

Sylvia Browne’un Kehanetler kitabının 210. sayfasında yazan Corona Virüsü kehaneti şu şekildeydi:

2020’lerde akciğerleri ve bronşları ciddi oranda etkileyen; tedaviye ise zalimce direnen zatürre benzeri bir hastalığın patlaması nedeniyle ortalıkta ameliyat maskeleri ve plastik eldivenlerle dolaşan çok daha fazla insan göreceğiz. Hastalık hakkında kafa karıştırıcı olan şey ise bir kış boyunca müthiş bir paniğe yol açtıktan sonra; on yıl içerisinde hem sebeplerini hem de tedavisini gizemli bırakarak tamamen ortadan kaybolması olacak.

3. Korona Virüsü hastalığı Çin hükümeti tarafından yaratılmış olabilir mi?

KOVID-19 Wuhan

Bazı komplo teorisyenleri ise tüm bu KOVID-19 salgını olaylarının Çin’in bir oyunu olabileceğini düşünüyor. Bu teorisyenlere göre Çin Halk Cumhuriyeti, biyolojik silah üretimini dahilinde bu salgını yaratmış olabilir. Teorinin desteklenmesi için ise salgının çıktığı bölge olan Wuhan’da yer alan Wuhan Viroloji Enstitüsü işaret ediliyor. Bilmeyenler için hatırlatmakta yarar var, bu enstitü Çin’in ölümcül virüsleri araştırmak üzere kullandığı tek çalışma alanıdır.

2. Coronavirüs, yarasa çorbası içen bir kadın yüzünden mi ortaya çıktı?

Wang Mengyun Yarasa Çorbası

Hastalığın ilk ortaya çıktığı zamandan bu yana en yaygın iddia, Corona Virüsü enfeksiyonunun yarasa çorbası içen bir kadın yüzünden çıkmış olabileceği oldu. Çinli influencer ve seyahat yazarı Wang Mengyun, Wuhan’da bulunan hayvan pazarından bir yarasa satın almıştı. Daha sonra bu yarasayı bir videosunda kullandı ve sosyal medyada viral olan bu videoda yarasa çorbası içmişti.

Yarasa çorbası içme videosu yüzünden tüm dünyanın tepkisini çeken ve Corona Virüsü hastalığını doğurup yaydığı düşünülen Mengyun; gelen sert yorumlar üzerine açıklama yapma gereği hissetti ve videoyu 2016 yılında çektiğini ifade etti.

1. Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates, KOVID-19’u 5 yıl önce tahmin etmişti.

Bill Gates KOVID-19

Microsoft adlı teknoloji şirketinin kurucusu, yazılımcı, hayırsever ve iş insanı kimlikleriyle bildiğimiz Bill Gates, beş yıl önce bir TED Talks konuşması gerçekleştirmişti. Bu konuşmada Gates, “Önümüzdeki 10 yıl içinde eğer bir şey 10 milyondan fazla insanın hayatına son verirse bu bir savaş değil, yüksek hızlı yayılan bir virüs olacak; füzeler değil, mikroplar olacaktır,” açıklamasında bulunmuştu.

Bulaşıcı bir hastalığa yakalandığı halde kendini iyiymiş gibi hisseden, markete giden, uçağa binen insanlar olacak. Bu insanlar bir başka insana virüs bulaştıracaklar,” diyerek adeta Korona Virüsü salgınını tarif eden Bill Gates; 2015 yılında ilginç bir şekilde resmen günümüzü tarif etmişti.

Bazı komplo teorilerine göre Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in kurduğu hayır işleri yapan Bill & Melinda Gates Vakfı, bir bilim enstitüsü ile birlikte çalışarak KOVID-19 hastalığını yarattı ve insanlara bulaştırdı. Bu sayede enstitüyle birlikte geliştirdikleri aşıları daha fazla satacaklardı.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir