Efrahim: Çok Eğlenip Aynı Zamanda Ufkunuzu Genişletebileceğiniz 6 TED Konferansı
Mizah

Çok Eğlenip Aynı Zamanda Ufkunuzu Genişletebileceğiniz 6 TED Konferansı

Dünyanın en büyük konferans etkinliklerinden bir tanesi olan Ted, senelerdir aktif olarak ülkemizde de yapılan büyük bir fikir paylaşım platformudur. Şarkıcısından çizerine pek çok farklı alanlarda, farklı disiplinlerde çalışan insanların gerçekleştirdiği konferanslardan sizler için bir demet hazırladık. İşte en eğlenceli Ted konferansları!

  • Erdil Yaşaroğlu (Karikatürist)

Penguen’in dört kurucusundan biri olan ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu, espri bulmanın metotlarından bahsediyor. Sizin de mizah yapmakla bir ilginiz var ise bu konuşmayı mutlaka izlemelisiniz!

  • Doğu Demirkol (Oyuncu ve Komedyen)

Stand-up şovlarıyla komedi dünyasına atılan Doğu Demirkol, Güldür Güldür ile birlikte edindiği şöhretten sonra sinemada da kendisini göstermişti. Ali Atay’ın Ölümlü Dünya filminde komedisini ispatlamış, Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’a giden son yapımı Ahlat Ağacı’nda da sadece bir komedi oyuncusu olmadığını milyonlara göstermişti. Yaptığı bu Ted konuşmasında ise izleyicileri güldürmeye devam ediyor!

  • Aziz Kedi (Yazar)

Senelerce Okan Bayülgen’in programlarında metin yazarlığı ve skeç oyunculuğu yapmış olan, sonrasında ismini editörlük, yazarlık, senaristlik gibi alanlarda da duyurmaya devam ettirmiş Aziz Kedi’nin yaptığı konferans, izleyicileri komik ama ders çıkarması gereken bir maceraya sürüklüyor.

  • İlker Canikligil (Yönetmen)

Özellikle son yıllarda YouTube’de yaptıkları Olmaz Öyle Saçma Şey programı ile birlikte ismini sıkça duyurmayı başarmış olan yönetmen İlker Canikligil’in mesleği ile ilgili yaptığı eğlenceli ve öğretici Ted konuşması.

  • İbrahim Selim (Oyuncu)

Onedio’da yaptığı talk show programlarıyla, yaptığı dizi ve filmlerle, oynadığı tiyatro oyunlarıyla tanınan İbrahim Selim, dünyada oldukça yaygınlaşan data (veri) verme ile alakalı eğlenceli bir konuşma gerçekleştirmiş.

  • Deniz Alnıtemiz (Komedyen)

Yaptığı stand-up ve televizyon – sinema işleriyle tanınan Deniz Alnıtemiz’in kapanışı yaptığı çok eğlenceli bir Ted konferansı. Biz de kapanışı Alnıtemiz ile yapalım dedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir