Efrahim: Netflix Efsane Dizi Seinfeld’in Yayın Haklarını Satın Aldı!
Mizah

Netflix Efsane Dizi Seinfeld’in Yayın Haklarını Satın Aldı!

Netflix artık dijital streaming pazarındaki rakiplerinin de her geçen gün sayılarının artmasıyla birlikte hızlı ve dikkat çekici ataklar yapmaya başladı. Gerek orijinal içerikleriyle gerekse yayın haklarını satın aldığı dizi ve filmler ile kullanıcılarını kendine sıkı sıkıya bağlamayı başaran Netflix, son hamleyle içimizde koca bir nostalji rüzgarı estirdi.

How I Met Your Mother, Friends gibi dizilerin atası olarak görünen ve bir dönemin büyük efsanesi olan Seinfeld dizisi, artık 180 bölümlük arşiviyle Netflix platformuna taşınacak.

Ünlü komedyen Jerry Seinfeld’in hayatını ve sosyal ilişkilerini anlatan Seinfeld, komedide adeta bir çığır açtı diyebiliriz. Çünkü bize “hiçbir şey” anlatmadan da komik olunabileceğini kanıtlamıştı. Jerry, Elaine, George ve Kramer karakterleriyle hafızalarımızda önemli bir yer taşıyan dizi Jerry Seinfeld ve Larry David yaratılmış ve toplamda 9 sezon sezondan oluşmaktadır.

Aynı zamanda daha önce hiçbir dijital platformda yer almayan Seinfeld’in Netflix platformuna transfer olması çok da sürpriz değil. Çünkü senelerdir Jerry Seinfeld ile orijinal içerikler hazırlayan, sanatçıyı yeniden stand – up sahnelerine döndüren Netflix’ten böyle bir hamle bekleniyordu. Hele ki The Office ve Friends dizilerinin de yayın haklarını elinden kaybedince böyle bir atağa kalkmaları gayet isabetli bir karar olmuş.

Size bir müjdemiz daha var! Zaten Seinfeld’in 180 bölümünün tamamını birden internette yer alan çeşitli dizi siteleri vasıtasıyla izleyebiliyorum, diye düşünebilirsiniz. Ancak o iş öyle değil! Netflix elbette ki bu konuda farkını ortaya koymalıydı. Seinfeld dizisi Netflix’te 4K görüntü kalitesiyle yer alacak!

Ancak Türkiye’de yaşayan Netflix kullanıcıları, Seinfeld’in Netflix Türkiye’de yayınlanıp yayınlanmayacağından biraz şüpheli. Çünkü Netflix Amerika’daki birçok içerik Netflix Türkiye’ye henüz gelmedi. Bu konuyla ilgili de henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir