Koronavirüsü
Başlıklar,  Nedir ?,  Yaşam/Hobi

Koronavirüsü ile Mücadele İçin Çevrimiçi Terapi Hizmeti Veriliyor

İngiltere’de Koronavirüsü salgını sırasında kendi kendine tecrit eden veya mücadele eden bireylere yönelik çevrimiçi terapi hizmeti sunuldu.

Bu etkinlik başlangıçta Oxfordshire’da kendi kendini tecrit eden küçük bir bölgeye hizmet etmek için tasarlandı. Ancak şirket, bu terapi hizmetini ulusal olarak genişletmeyi planladıklarını söyledi. Kurucu Ruth Chaloner, “Ülkenin dört bir yanındaki terapistlerin nezaket göstererek ücretsiz çalışmaya istekli olduğu fikri, iki haftadan daha kısa bir sürede, tüm İngiltere’yi kapsayabildiğimiz ölçüde kartopu gibi birleştirdi.” dedi.

Koronavirüsü

Aynı zamanda Chaloner, “Orada zaten çok izole, mücadele eden ve ulaşılması zor olan savunmasız insanlar olduğunu biliyoruz.” açıklamasında bulundu ve şu cümleleri ekledi: “Gönüllülerin alanlarını haritaladığı ve ekipleri her sokak için sorumluluk almak üzere koordine ettiği bir Facebook sayfası – TheHelpHubWestOxford – kurduk.

Chaloner ayrıca ekiplerin her sokaktaki her evin hizmetten bir broşür aldıklarından emin olacak ve yardım teklif edeceklerini söyledi. “Diğer bölgelerdeki insanların kendi Facebook sayfamızı kendi alanlarında paylaşmalarını görmek isterim” dedi. “Bu terapi etkinliğine katılmak ve komşularımıza yardım etmek insanları bir araya getirecek.” diyerek açıklamalarına devam etti.

Koronavirüsü Kaygılarını Azaltmak İçin Online Terapi Servisleri Başladı

Geçen yılın sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü krizinden bu yana bir endişe dalgası yaşanıyor. Ulusal Eczacılar Birliği ve Şirket Kimyagerleri Birliği; müşterilerinden savunmasız durumlarda tedarik edilebilmesi ilaç stoklamamalarını isteyen açık bir mektup yayınladı.

Koronavirüsü

Bu arada, diğer eczane liderleri, birçok insanın kendini izole ettiği için, ülke çapında kimyagerler tarafından ücretsiz olarak sağlanan fonsuz eve teslim hizmetlerinin bunalmış olacağını söyledi.

Büyük eczane işletmecilerini temsil eden Şirket Kimyagerleri Birliği şirketinin CEO’su Malcolm Harrison ise şu cümleleri dile getirdi: “İnsanların, koronavirüsün yarattığı belirsizlik nedeniyle hazırlıklı hissetmek istediklerini biliyoruz. Bununla birlikte, herkesin bu virüsün yayılmasını azaltmada ve herkes için ilaç tedarikini korumamıza yardımcı olmada önemli bir rol oynaması önemlidir.”

Bununla ilgili olarak, eczanelerin, çoğunlukla 70 yaşın üzerindeki veya hamile kadınların koronavirüsü salgını konusunda endişe duyan kişilerin ziyaretlerinde ve telefon görüşmelerinde büyük bir artış bildirdikleri söylendi.

Yükseköğretim Kurulu

Bazı doktor ameliyatlarının neden kapalı olduğunu ve bundan sonra ne yapılacağını soruyorlar” diye açıkladı. “Kendini izole ederken ve ilaçlarının hemen evlerine teslim edilmesini istediklerinde ilaçlarından endişe ediyorlar. Bu, tahmin edebileceğiniz gibi, yetersiz fonlanan ve yetersiz çalışan eczane ekiplerine inanılmaz bir stres yarattı.

Londra’da eczacılık görevini icra eden ve ayriyeten Ulusal Eczacılar Birliği yönetim kurulu üyesi olan Reena Barai şunları söyledi: “Müşterilerimizin çatısı boyunca endişe düzeylerine sahip bir tsunami etkisi gördük. Bunun daha da kötüye gideceğini düşünüyoruz: öz-izolasyonun ikinci haftası, insanların önümüzdeki birkaç ay boyunca hayatın nasıl olacağına dair bu şaşkın farkına varmaları olacak. İşte o zaman kaygının zirvesi gerçekten vuracak.

Bu tür kaygı ve endişelerden uzaklaşabilmek için sunulan çevrimiçi terapi hizmeti yardımcı gönüllü terapistler tarafından sunuluyor. 20 dakikalık ücretsiz bir oturum sağlanıyor. Ruth Chaloner, terapistlerden servise katılmak istiyorlarsa [email protected] adresi vasıtasıyla ona e-posta göndermelerini istiyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir