Efrahim: İnstagram'da Takipçileri Kategorize Etme Özelliği Geliyor!
Sosyal Medya

İnstagram’da Takipçileri Kategorize Etme Özelliği Geliyor!

Eğer bir süredir İnstagram kullanıcısı iseniz muhtemelen sizin de neden takip ettiğinizi bilmediğiniz kişiler takip listenizde yer alıyordur. Herkesin vardır böyle neden takip ettiğini bilmediği, bir anlığına takip edip sonra unuttuğu ya da takip ettiği fakat çok fazla önemsemediği… İnstagram şimdilerde geliştirdiği yeni bir özellik ile beraber bu kişileri ayrı bir şekilde kategorize etmeyi planlıyor! İşte detaylar…

İnstagram’da belki de hepimiz neden takip ettiğimizi bilmediğimiz ya da çok fazla önemsemeden takip ettiğimiz kullanıcılar barındırıyor profillerimizde. Ancak artık İnstagram bu durumun önüne geçecek ve kullanıcıları yeni bir özellik ile beraber kategorize edecek, böylelikle kimi daha yakından takip etmek istediğimizi kendimiz belirleyebileceğiz.

Daha önce ismini İnstagram’ın yakın bir zaman sonra çıkarmayı planladığı yeni web arayüzü özelliğini açığa çıkarması ile tanıdığımız Jane Manchun Wong, yine bir gizli yeniliği açığa çıkarmayı başardı. Wong, daha önce İnstagram’ın gizli bir şekilde yürüttüğü yeni web arayüzü yeniliğini o kodlara ulaşarak Twitter’da yayınlamış ve bizlere duyurmuştu. Bunun gibi pek çok gizli yahut test aşamasındaki özellikleri keşfetmesi ile popüler olan Wong, bu defa İnstagram’ın yeni kategorize sistemi ile karşımıza çıkıyor.

Wong’un bu yeni özelliği ekran görüntüleri ile beraber paylaşımında, yeni özellik hakkındaki bilgileri de öğrenebiliyoruz. Wong’un paylaştığı bilgilere göre bu yeni kategorize sistemi sayesinde artık İnstagram takipçilerimizi kategorilere göre ayırıp onlara daha kolay bir biçimde erişim sağlayabileceğiz. Aynı zamanda dilersek daha az etkileşim halinde bulunduğumuz kişileri tespit edebilecek ve dilersek onları takipten çıkabileceğiz. Bunun gibi pek çok kategorize etme özelliği bulunan yeni sistemde, yalnızca resim paylaşan hesapları dahi kolayca görmemiz mümkün olacak. Hatta uygulamaya girer girmez karşılaştığımız gönderi akışında isteğe bağlı olarak yalnızca belirlediğimiz insanların gönderilerini de görüp bir çeşit filtreleme özelliğine sahip olabileceğiz.

Henüz İnstagram’ın gizli bir şekilde yürüttüğü bu özelliği ne zaman kullanabileceğimiz, hatta kullanıp kullanamayacağımıza dair bir bilgi henüz bulunmuyor. Resmi bir açıklama yapılmadığı için belki de ileride bu özelliği uygulamaktan vazgeçebilirler.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir